Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

Της το είπα απο την αρχή της σχέσης μας.

Μοιραστείτε
    anaiscrossdress

Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011

Της το είπα απο την αρχή της σχέσης μας.

Δημοσίευση  anaiscrossdress Την / Το Δευ Φεβ 07, 2011 5:38 pm

Εγώ της το είπα απο την αρχή της σχέσης μας και θυμάμε μάλιστα ήταν καλοκαίρι και μου έβαφε τα νύχια των ποδιών μου(γαλλικό πεντικιούρ) και εγώ τα δικά της και στη συνέχεια πήγαμε παραλία.
    Δεν έχω πλέων αντρικά εσώρουχα πάμε και αγοράζουμε μαζί στριγκάκια.
    Η μεγαλύτερη φαντασιώση μας είναι να είμαστε έχω ντυμένη και εκείνη και να μοιραστούμε ένα επιβήτορα.
    Δεν το έχω κάνει ακόμα με άντρα αλλά κάποια στιγμή κάποιος θα βρεθεί να μας πάρει και της δύο μας.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την anaiscrossdress στις Δευ Φεβ 07, 2011 5:39 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : missing word)
    Rossina

Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011
    Τόπος : Αθήνα

Απ: Της το είπα απο την αρχή της σχέσης μας.

Δημοσίευση  Rossina Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 9:57 pm

Εγώ νομίζω οτι εκτός της δυσκολίας να το πούμε, πιστεύω 99% αποτυχία να γίνει αποδεκτό, κάποιες ισως δεν θέλουν κι όλας. Το να εχεις την δική σου ξεχωριστή πλευρά έχει και την ομορφιά του.
    Οσο για τα υπόλοιπα, όλα δύσκολα κι όλα γίνονται, αλλά πάντα χρειάζεται τύχη και σωστός χειρισμός.
    cdanna36

Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2011

Δημοσίευση  cdanna36 Την / Το Πεμ Μαρ 24, 2011 7:28 am

Πιστευω πως η Rossina εχει δικιο. Η Anais ειναι η εξαιρεση και παρα πολυ τυχερη. Μακαρι να ειχαμε την τυχη της ολες μας.
    sofiacd

Αριθμός μηνυμάτων : 20
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2010
    Τόπος : iraklio

Δημοσίευση  sofiacd Την / Το Δευ Απρ 04, 2011 12:44 am

καλησπέρα! Εγω ημουνα παντρεμενος και δεν το ηξερε. Η αληθεια ειναι οτι κανενας φίλος ή φιλη δε το ηξερε μέχρι σημερα.
    Πηρα λοιπόν απόφαση να το πω σημερα σε ια φιλη μου που σχεδον τα λεμε όλα. Χαρηκα που το δεχτηκε θετικά και που θελει να με βοηθησει σε αυτό. Κουβεντιάσαμε για αυτό και θελει ακομα και να παμε μαζι για ψωνια. Ειμαι πολυ χαρούμενη που βρηκα εναν ανθρωπο να μπορει να με καταλαβει, να με νοιωσει και να με βοηθησει.
    Rossina

Δημοσίευση  Rossina Την / Το Δευ Απρ 04, 2011 6:37 pm

κι αυτό να μπορούσε να γίνει, καλό θα ήταν, δηλαδη να μπορούσαμε να το πούμε σε κάποια φίλη, αλλά δύσκολα σε αυτήν με την οποία έχουμε σχέση. Εχει κάποια διαφορά. Αλλά τελικά ισως και αυτό να μην είναι τόσο δύσκολο, αρκεί να βρείς τον τρόπο. Οποια νομίζει οτι τον έχει βρει ε ας κανει ενα κλικ για ανταλλαγή απόψεων. Κάποιες φίλες απο εδώ με έχουν βοήθησει σε μερικά πράγματα αλλά και πάλι θέλει πολύ δουλειά αυτό, είναι η αλήθεια
    cdcouple

Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2011
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση  cdcouple Την / Το Κυρ Απρ 10, 2011 5:33 pm

koritsia i anais den einai eksairesi, yparxoume kai alla zevgaria pou i syntrofos exei pliri gnwsi kai symetoxi kai exoume apolyti isoropia. thelisi xreiazetai kai eilikrineia.
    Vicky_cd

Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2011
    Τόπος : Athina

Δημοσίευση  Vicky_cd Την / Το Παρ Απρ 22, 2011 7:00 am

Γεια σας και απο εμενα.
    εγω ειμαι παντρεμενη, με φυσιολογικη "αντρικη" ζωη, με τη συντροφο μου.

Ειχα προσπαθησει πριν χρονια να της πω, αλλα δεν τις αρεσε η κουβεντα και οσες φορες το φερνω κατα εκει... ειναι αρνητικη.
    σε παλαιοτερες σχεσεις μου, ειδικα σε 3 το ηξεραν και μαλιστα σχεδον παντα ημουν ντυμενη οταν ειμασταν εντος σπιτιου.
    Το ειχαν αποδεχτει και τους αρεσε. Τωρα αναγκαζομαι κρυφα, να λειπουν παιδια, και γυναικα (αρκετα σπανιο), για να ειμαι μονη μου σπιτι
    και να μπορω να ντυθω και να νοιωσω την ηδονη του να εισαι θυληκο.

jennycd

Αριθμός μηνυμάτων : 54
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2010
    Τόπος : athens- new york

Δημοσίευση  jennycd Την / Το Σαβ Απρ 23, 2011 1:50 pm

Vicky_cd έγραψε:Γεια σας και απο εμενα.

Ειχα προσπαθησει πριν χρονια να της πω, αλλα δεν τις αρεσε η κουβεντα και οσες φορες το φερνω κατα εκει... ειναι αρνητικη.
    σε παλαιοτερες σχεσεις μου, ειδικα σε 3 το ηξεραν και μαλιστα σχεδον παντα ημουν ντυμενη οταν ειμασταν εντος σπιτιου.
    Το ειχαν αποδεχτει και τους αρεσε. Τωρα αναγκαζομαι κρυφα, να λειπουν παιδια, και γυναικα (αρκετα σπανιο), για να ειμαι μονη μου σπιτι

σε καταλαβαινω απολυτα μωρο μου! τα ιδια τραβαω κ εγω!! κακα τα ψεματα θελουμε τον χωρο μας! κ ειναι δυσκολο κατω απο αυτες τις συνθηκες! No
    Jasmin

Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2010

Δημοσίευση  Jasmin Την / Το Σαβ Απρ 23, 2011 7:08 pm

Εχω αποκαλύψει στη γυναίκα μου την ιδιαιτερότητά μου και την έχει αποδεχτεί.Βέβαια δεν νομίζω ότι το ίδιο θα συνέβαινε με όλες τις γυναίκες.
    Χαρακτηριστικά σήμερα είχαμε πάεςι για ψώνια και μου αγόρασε ένα κόκκινο σουτιέν που το φοράω τώρα.
    Το μόνο που μου ζήτησε να τηρήσω το "τα εν οίκω μη εν δήμω" και προς το παρόν το τηρώ.

Φιλάκια σε όλες και Καλή Ανάσταση

Very Happy
    venusinside

Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2011

Δημοσίευση  venusinside Την / Το Κυρ Σεπ 04, 2011 10:56 pm

Vicky_cd έγραψε:Γεια σας και απο εμενα.

σχεδόν μια απ' τα ίδια. δεν είμαι παντρεμένος αλλά είμαστε καιρό μαζί και εκεί πηγαίνει το πράγμα.
    ποτε δεν της έκανα συζήτηση, αλλά πλέον νομίζω πως θα είναι αρνητική, αν και στις αρχές πίστευα πως αν της μιλούσα ίσω και να το δεχόταν. κώλοσα όμως και τώρα όπως είπα... σχεδόν μια απ' τα ίδια.

πρώτη φορά βρίσκω και άλλους στην ίδια φάση σε ελληνικό φόρουμ, τέλειο site Very Happy

sylvia

Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2011

Δημοσίευση  sylvia Την / Το Κυρ Σεπ 25, 2011 1:18 am

Σας καταλαβαινω ολες μιας και εγω ειμαι του ιδιου προβληματος......να υπηρχε ενα σπιτι καπου να μπορουσαμε να γινομασταν οι γυναικες που παντα θελαμε,στην Αυστραλια δυο κοριτσια ειχαν νοικιασει ενα μεγαλο σπιτι και καθε Σαββατοκυριακο καναμε crossparty η και τις καθημερινες,βεβαια με το αναλογο αντιτιμο.

MariaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2011
    Τόπος : Αγγλία

Δημοσίευση  MariaCD Την / Το Τετ Νοε 09, 2011 2:54 am

Κι εγώ ακριβώς στα ίδια κορίτσια, δε μπορώ να το πω στην κοπέλα μου. Είναι κάπως συντηρητική σε αυτά και πιστεύω κατα 95% ότι θα φρίκαρε. Τώρα συμφωνώ ότι μπορεί να είναι και θέμα χειρισμού ναι, αλλά δε ξέρω αν θα έχω τη μαεστρία να το χειριστώ τέλεια. Άσε που θα πίστευε - όπως και οι περισσότεροι οι οποίοι δε ξέρουν από αυτά - ότι είμαι gay, bisexual ή κάτι άλλο περίεργο ντε και καλά. Και δε θα ήθελα ούτε στιγμή να αμφισβητηθεί ο ανδρισμός μου, που πάντα της τον έδειχνα έμπρακτα απλά δε γνωρίζει πως έχω και μία θηλυκή πλευρά.

Υ.Γ. Πολύ καλή η ιδέα του cross-party!

Anthrwpas

Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Δημοσίευση  Anthrwpas Την / Το Τετ Μαρ 14, 2012 7:36 pm

Καλησπέρα σε όλες ή όλους , όπως το προτιμάτε.
    Δεν είμαι cross ούτε μπήκα να πω κάποια ιστορία μου (προς το παρών δηλαδή Cool Cool )
    Θέλω μόνο να σας ευχαριστήσω , γιατί διαβάζοντας κάποιες εξιστορήσεις σας , αλλα και αρκετές φορές τα "παραπονά" σας για την ψυχολογική καταπίεση που βιώνετε (επειδή κάποιες δεν μπορείτε να κυκλοφορείτε διαρκώς με τα ρούχα που προτιμάτε , ή ντρέπεστε , ή φοβάστε την απόρριψη κτλ) , θέλω λοιπόν να σας ευχαριστήσω γιατί με κάνατε να δω με πολύ μεγαλύτερη συμπάθεια - κατανόηση - τολμώ να πω ακόμη και με σεξουαλική διέγερση κάποιες φορές , κάτι το οποίο θεωρούσα ανώμαλο και άρρωστο.

Δεν ξέρω αν είναι όντως ανώμαλο ή φυσιολογικό.

ΔΙαβάζοντας σας όμως κατάλαβα οτι έχετε ΚΑΘΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ζείτε όπως γουστάρετε και σας εύχομαι ολόψυχα να το πετύχετε και να είστε ευτυχισμένες. Και ως άνδρες και ως γυναίκες.

Συγγνώμη για την άκυρη παρέμβαση.
    Είχα χρέος να σας πω πως ένοιωσα.
    Νομίζω είναι ανθρώπινο.
    Rossina

Δημοσίευση  Rossina Την / Το Κυρ Απρ 01, 2012 11:25 pm

Εξαιρετικό μηνυμα και δικαιολογούν απόλυτα το nick name σου

ανώμαλο κι αρρωστο ειναι παντως για μενα οτι παραβαίνει το ποινικό κώδικα.
    τα υπολοιπα πες τα απλά πιπεράτα.

Και σηκώνει πολυ κουβέντα για το τι ειναι ανώμαλο και τι οχι
    Αν και οι περισσοτερες απο εμας, ειναι αληθεια το εχουν σκεφτεί μεσα τους και μας εχει απασχολήσει στην αρχή.

Ομως η σεξουαλικότητα ειναι κατι περίεργο οπως και η ζωή θέλει φιλοσοφία και οχι επιφανειακή αντιμετώπιση. Το πως νοιώθω μέσα μου έχει να κανει με καθαρά ανθρώπινα αισθήματα.

Οπως ακριβώς και η δική σου παρεμβαση.
    SYLVIA1965

Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012

Δημοσίευση  SYLVIA1965 Την / Το Σαβ Ιουλ 21, 2012 4:36 am

exw to idio problima ,i gynaika mou den gnwrizei tipote einai entelws arnitiki se auto.Den thelw mono na ntynwmai san gynaika ,alla kai na proxwrisw se pliri allagi fylou,skeftomai na paw kapou pou kaneis den me kserei gia na kanw mia nea arxi kai na zisw tin zwi pou egw tha exw epleksei na zw

mperdemeni

Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2015

Δημοσίευση  mperdemeni Την / Το Κυρ Μαϊος 10, 2015 6:55 pm

Γεια σας...μπηκα στο sait σας γτ ανακαλυψα οτι ο συντροφος μου ντυνεται γυναικα εχει μια τσαντα με ρουχα καινπραγματικα δεν ξερω τι ειναι!!!εχω βρει εγω βιντεο με αντρες να εχει fb και να εχει μνμ ..ειμαζτε μαζι 6χρονια και το εμαθα πριν 4μηνες τυχαια.μπορει καποιος να με βοηθησει;;;;;εχει χαθει η εμπιστοσυνη αλλα τον αγαπω.
    nikoletacd

Αριθμός μηνυμάτων : 46
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2015

Δημοσίευση  nikoletacd Την / Το Σαβ Μαϊος 23, 2015 6:06 pm

σε πειραζει αυτο; αν νιωθει ετσι γιατι δε τους λες οτι το ξερεις και να τον ντυνεις σπιτι
    ετσι θα σταματησει να το κανει κρυφα

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Δεκ 17, 2017 12:13 pm