Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

Ορμόνες για Στήθος

Share

elenacd

Αριθμός μηνυμάτων: 148
    Ημερομηνία εγγραφής: 18/02/2010
    Τόπος: Athens

Ορμόνες για Στήθος

Δημοσίευση  elenacd στό Τρι Mar 02, 2010 1:29 pm

Πριν απο 3χρόνια περ αρχισα να πειραμάτιζομαι με ορμονές..κακώς φυσικα και δεν το προτίνω σε καμια γιατι δεν ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ με ΟΡΜΟΝΕΣ, απλα εγω έχω αυτην την τάση της περιέργειας και αφου είχα διαβάσει Αρκετα απο τα ξένα φόρουμ για τις ορμόνες και ήμουν ενημερη για τις συνέπειες! Έτσι λοιπον αγορασα ενα μπουκαλι που δεν χρειαζεται συνταγή γιατρου απο τα πλεον πιο φημισμενα eshop για trans-crossdressers..Το συγκεκριμενο είχε την τάση να σου προκαλει μειωμένο ανχος και μεγένθυση του μπούστου σου! Επειδη όπως προειπα ήξερα, έκανα μια θεραπεια μιας εβδομάδας..γιατι δεν ηθελα να κανω στήθη μονο να τα μεγαλωσω λίγο! Έκανα μια παύση 6περ μηνων και αργοτερα έκανα αλλη μια εβδομαδα! Το στήθος μου πλέον έχει μεγαλωσει λίγο αλλα όχι σε σημειο που με καταλαβαίνει κανεις, θα μπορουσε μόνο κάποιος να πει ότι αυτη τρώει πολυ κοτοπουλο..Smile Εκεινη την περιοδο το μόνο συναισθημα που πήρα ή που ήθελα να πάρω ήταν της πιο χαλαρής όσον αφορα την γυναικεία μου συμπεριφορα και την ελάτωση της σκλήρυνσης του μορίου κατα την στήση!!
    Οι θηλυκές ορμονες ειναι το απαραιτητο εργαλειο για την θηλυκοποιηση του ανδρικου σώματος και προσωπου αλλα ΜΟΝΟ στην περίπτωση που το άτομο ειναι αποφασισμένο ενηλικα ότι θέλει να διαλέξει αυτον τον δρόμο που δεν έχει γυρισμό και ότι Φυσικα θα έχει επισκεφτει τον Γιατρο που αρμοζει ώστε να κανει την σωστη χρήση των ορμονων με περιοδικές εξετάσεις αίματος κτλ για να αποφύγει δυσάρεστες συνέπειες! Δεν Παιζουμε με τις Ορμονες!!
    Μακαρι να υπήρχαν προσωρινές ορμονες που σε κάνουν με καμπύλες και στήθος για ενα μονο διαστημα..αλλα δυστηχως ακομα δεν υπάρχουν τετοιου είδους!

nikky

Αριθμός μηνυμάτων: 120
    Ημερομηνία εγγραφής: 08/01/2010
    Τόπος: θεσσαλονικη

Απ: Ορμόνες για Στήθος

Δημοσίευση  nikky στό Σαβ Mar 13, 2010 10:57 am

ορμονες κουκλα μου δεν εχω παρει αλλα θα ηθελα ενα στηθος λιγο ποιο μεγαλο χωρις φυσικα να φαινεται υπερβολικα γιατι μετα θα ειχα προβλημα στην δουλεια μου.

elenacd

Δημοσίευση  elenacd στό Σαβ Mar 13, 2010 11:51 am

το καταλαβαίνω nikky και εγω θα ειχα πρόβλημα εαν μεγαλωναν ιδιαιτερα! το ποστ αυτο εχει να κανει με τις λιγοτερες ενημερες crossdressers που απο ενθουσιασμο καταφεύγουν στις ορμονες χωρις να το έχουν ψάξει πολυ..Συμφωνω για λιγο μεγαλυτερο στήθος και μαζι με τα toys για μεγαλωμα της θηλης ειναι ωραιο αποτελεσμα..Για μεγαλυτερο μπουστο εαν καποια μας εχει προβλημα υπαρχουν τα silicone breasts ως γνωστο..
    Έχεις κανει καμια κινηση για το μπουστο σου η το σκέφτεσαι?

nikky

Δημοσίευση  nikky στό Κυρ Mar 14, 2010 6:25 am

δεν εχω κανει τιποτα ακομα,αν και δεν σε καταλαβα καλα, απλα χρησιμοποιω οπως ειπες silicon breast και εχω ενα υπεροχο στηθος οταν βγαινω εξω,το προβλημα ειναι με τους αντρες οταν μου το πιανουν και τους ερχεται καπως..........αλλα το ξεπερνανε .

elenacd

Δημοσίευση  elenacd στό Δευ Mar 15, 2010 12:28 pm

ennousa ean exeis ksekinisei ormones gia stithos..i apla to skeftesai na pareis!

nikky

Δημοσίευση  nikky στό Κυρ Apr 11, 2010 8:56 am

το σκεφτομουνα αλλα μετα απο συζητηση με μια φιλη tv σταματησα να το σκεφτομαι.

marakiiiLOVEME

Αριθμός μηνυμάτων: 1
    Ημερομηνία εγγραφής: 30/04/2010

Δημοσίευση  marakiiiLOVEME στό Παρ Apr 30, 2010 1:26 am

kopelia,pws legodai auta t farmaka???dn 9eloun sidagh giatrou eee??/exoun parenergies???plz swse me!!!!!pes m pws legode???einai akriva??? Surprised

nikky

Δημοσίευση  nikky στό Τετ Μαϊος 26, 2010 12:11 pm

λοιπον κοριτσια σημερα πηγα σε φαρμακειο και αγορασα ενα κουτακι οιστρογονα dermestril 50,μιλωντας με μια φιλη που με τα προτεινε μου εξηγησε οτι ειναι οτι πιο λαιτ για να μεγαλωση λιγο το στηθος,η ιδια δεν ειδε διαφορα αλλα διαφερει απο ατομο σε ατομο,θα τα δοκιμασω και θα σας πω σε 1 μηνα ,δεν ειναι σε χαπια αλλα σε αυτοκολλητο που το κολας στον πωπο και το αλλαζεις καθε 3 μερες περιπου.

Tzina

Αριθμός μηνυμάτων: 92
    Ημερομηνία εγγραφής: 23/09/2010

Δημοσίευση  Tzina στό Παρ Sep 24, 2010 1:19 am

Θα ηθελα να πω λόγω του ότι εχω εμπειρία στο θέμα, τα εξής:

Οι ορμόνες είτε σε χαπια είτε σε ένεση είτε σε αυτοκόλητο είτε σε τζελ κτλ ειναι καταρχην ΦΑΡΜΑΚΑ. Και πρεπει να αντιμετωπίζονται ως φάρμακα. Η δράση τους είναι πιο σύνθετη απο οτι νομιζουμε αφού αλλάζουν τη βιοχημεία του σώματος. Οπως μπορείς να πάρεις Depon και να μην παθεις τιποτα, αλλά μπορεί (πολύ σπανια μεν) να παθεις και αλλεργικη αντίδραση και να πεθανεις, το ίδιο συμβαίνει και με τις ορμόνες. Η τακτική "παίρνω ότι παιρνει και μου συνενστησε η κολλητή μου" είναι απλά επικίνδυνη.

Ετσι λοιπόν οι ορμόνες ΠΡΕΠΕΙ να δίνονται απο γιατρό ενδοκρινολόγο και μάλιστα μετά απο μικροβιολογικές εξετάσεις.

Οταν λέμε "ορμόνες" δεν εννοούμε ενα μόνο χάπι. Μια σωστή ορμοθεραπεία αποτελείται απο ενα "κοκτειλ" φαρμάκων που περιλαμβάνουν οιστρογόνα, προγεστερονες, αντι ανδρογονα κτλ και η δοσολογία του κάθε συστατικού δινεται απο τον ενδοκρινολογο με βάση τα αποτελέσματα των μικροβιολογικών εξετάσεων.

Μην ξεχνάμε ότι βασικό χαρακτηριστικό της "θηλυκοποίησης" είναι η ανακατανομή της μυικής μάζας και λίπους. Ο μυικός όγκος που δείνει τα αντρικά χαρακτηριστικά, μειώνεται και το λιπος ανακατανέμεται στο σώμα. Ετσι λοιπόν, μια χαρά είναι να μετακινηθεί το λίπος απο την κοιλιά προς το στήθος και τους γοφούς, και επίσης πολύ θυληκό να πέσει ο μυικος ογκος στα μπράτσα και τα αντρικά μπούτια αλλα η μείωση της δύναμης των μυων επέρχεται σε ολοκληρο το σώμα και όχι μονο στα ποντίκια και τα μπούτια. Μεχρι εδω όλα καλά. Η διαφορά είναι ότι ο ισχυρότερος μυς του σώματος δεν είναι τα ποντίκια αλλά η...καρδιά. Και εκεί αρχιζει το παιχνίδι να παίρνει επικυνδυνη τροπή.
    Ενα ορμονικό κοκτέιλ που παίρνει μια κοπέλα με καρδιά ταύρου μπορεί να είναι σουπερ για αυτή. Το συνιστά στη φιλη της που εχει χοληστερίνη και φυσική κατάσταη καθιστικής ζωής και αμέσως το έμφραγμα χαμογελάει και παίζε κρυφτούλι...

Οι περισσοτεροι φοβούνται τις ορμόνες γιατί πιστεύουν ότι εναι καρκινογόνες. Ομως οι στατιστικές λένε ότι δεν εχει αποδειχτεί τέτοια σχέση. Αντιθετα ΕΙΝΑΙ αποδεδειγμένη η σχέση ορμονοθεραπείας και καρδιοπάθειας. Μια ματιά ακόμα και στα πιο "αθώα" αντισυληπτικά στο τι λεει το χαρτάκι μέσα στο κουτί θα δείξει ότι οι περενέργιες είναι ουσιαστικά καρδιοπάθειες. Και αυτό σε οργανισμους (γυναίκες) που απο τη φύση τους εχουν οιστρογονα. Ποσο μάλλον σε ένα αντρικό κορμί.

Ολα τα οιστρογόνα και ειδικά τα χαπια και τα αυτοκόλητα τζελ μεταβολίζονται στο συκώτι. Μακροχρόνια και αλογιστη χρήση τους επιφέρει υπατική ανεπάρκια.

Επίσης, τα οιστρογόνα δρουν ανταγωνιστικά με τις ανδρικες ορμόνες την τεστοστερονη δλδ. Αν κάποια θελει να δει αποτελεσμα και μαλιστα θεαματικό, πρεπει να συνδιασει τα οιστρογονα παραλληλα με αντιανδρογονα (ανταγωνιστες τεστοστερονης). Στην περιπτωση αυτή ναι μεν οι διαφορές ειναι πραγματικά εντυπωσιακές όσον αφορά την εμφάνιση, αλλά τα αντιανδρογονα εχουν και την άλλη τους μεριά...Αποχαιρετίστε τη στύση σας, και επίσης το σπέρμα που απλά μετατρέπεται σε ενα αχρωμο υγρό σαν νερό.
    Ναι μεν θα δείχνεις κούκλα, αλλά αν το αναμεσα στα πόδια σ ενδιαφέρει να λειτουργεί κατι παραπανω απο ενας σωλήνας για τα ούρα, τότε....ατυχησες.

Για ολυς τους παραπανω λογους οι ορμονες είναι ενας δρόμος που πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τον ακολουθεις παρέα με το γιατρό σου. Στην Ελλάδα υπάρχει ειδικευμένο τμήμα στο Αιγινητιο Νοσοκομείο οπου μπορούν να απευθυνθουν τα "διαφρετικα κορίτσια". Αρχικα γίνεται ψυχολογική αξιολόγηση και κατόπιν αν η αξιολόγηση δείξει οτι υπαρχει λόγος, σε παραπεμπουν σε ενδοκρινολόγο που σου γράφει τη συνταγη προσαρμοσμένη προσωπικά για εσένα και ΜΟΝΟ εσένα.

Οτιδήποτε αλλο μπορεί να λειτουργεί μπορεί και όχι. Αν σ αρέσει η ρώσσικη ρουλέτα τότε οκ. Ομως ο ΣΩΣΤΟΣ τρόπος είναι ενας και μονο ενας. ΓΙΑΤΡΟΣ. Τελεία και παύλα. Γιατί άλλο το "ντρεπομαι" και άλλο το "παιζω το κεφάλι μου κορωνα γραμματα".

elenacd

Δημοσίευση  elenacd στό Κυρ Oct 17, 2010 11:16 am

Με αφορμή και το ποστ της Τζήνας θα ήθελα να πώ οτι για πολλα κοριτισια που θέλουν λιγη αύξηση στήθους δεν ειναι μονοδρομος οι ορμόνες. Υπαρχουν οι ειδικές αντλίες μεγένθυσης στηθους όπως και του πέους, της ρόγας και γύρω απο αυτήν. Και μερικές κανουν πολυ καλη δουλεια. Οι ορμονες συν της άλλοις επιφέρουν και αλλαγη σε ολοκληρο το σώμα και οχι μόνο στήθος, οποτε για πολλές θα ειναι πρόβλημα. Είναι μεγάλος πειρασμός το καταλαβαίνω γιατι και εγω παραπεσα..lol.

xristina

Αριθμός μηνυμάτων: 3
    Ημερομηνία εγγραφής: 30/06/2010

Γιασας

Δημοσίευση  xristina στό Τρι Oct 19, 2010 8:57 pm

Ειμαι καινουργια και δεν ξερω πολλα πραγματα θα ηθελα να ρωτησω αν καποια περνει ορμονες και εχει μεγαλωσει το στηθος τις μετα μπωρει να κανει παιδια?αν οχι ειναι μονιμο? αν μπωρη καποια να με βοηθειση στης αποριες μου.ευχαριστω.φιλακια!!!

nikky

Δημοσίευση  nikky στό Παρ Oct 22, 2010 9:48 am

καλε τι παιδια να κανεις................χαχαχχαα

xristina

Αριθμός μηνυμάτων: 3
    Ημερομηνία εγγραφής: 30/06/2010

HI!!!

Δημοσίευση  xristina στό Παρ Oct 22, 2010 9:02 pm

Ενωουσα μετα απο καποια χρονια σαν αντρας αν μπωρεις να κανεις παιδια.που εχεις παρει ορμονες μην αδυνατηζει το σπερμα... Embarassed

elenacd

Δημοσίευση  elenacd στό Σαβ Oct 23, 2010 10:52 am

καλύτερα να μην ασχοληθεις με ορμόνες εαν ειναι να κάνεις οικογένεια!

nikky

Δημοσίευση  nikky στό Σαβ Oct 23, 2010 12:08 pm

ετσι μπραβο Smile τωρα το ειπες σωστα.

Η ώρα είναι Παρ Jul 25, 2014 2:37 am