Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

Ορμόνες για Στήθος

Μοιραστείτε

liza

Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011

Απ: Ορμόνες για Στήθος

Δημοσίευση  liza Την / Το Σαβ Αυγ 06, 2011 10:32 pm

geia sas koritsia. anarwtiomoun an mporeite na me boh8hsete ligo sto sugkekrimeno 8ema. den exw megalo sth8os kai 8elw na kanw kati gia na megalwsei. auth h lush me tis ormones m fainetai kalh. poies ormones mou proteinete? mporeite na mou e3hghsete pws tis xrhsimopoioune? se poso kairo 8a dw peripou apotelesmata? ti kostos exoun? kai genika oti plhrofories exete epipleon 8a mou einai xrhsimes. elpizw na kanete ton kopo na mou e3hghsete merika preagmata. 8a sas eimai eugnwmwn. euxaristw polu gia ton xrono sas Smile
    Trans-Agni

Αριθμός μηνυμάτων : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2011
    Τόπος : Αθήνα Αγία Παρασκευή

Δημοσίευση  Trans-Agni Την / Το Παρ Αυγ 12, 2011 4:58 am

liza έγραψε:geia sas koritsia. anarwtiomoun an mporeite na me boh8hsete ligo sto sugkekrimeno 8ema. den exw megalo sth8os kai 8elw na kanw kati gia na megalwsei. auth h lush me tis ormones m fainetai kalh. poies ormones mou proteinete? mporeite na mou e3hghsete pws tis xrhsimopoioune? se poso kairo 8a dw peripou apotelesmata? ti kostos exoun? kai genika oti plhrofories exete epipleon 8a mou einai xrhsimes. elpizw na kanete ton kopo na mou e3hghsete merika preagmata. 8a sas eimai eugnwmwn. euxaristw polu gia ton xrono sas Smile

Γλυκό μου Λιζάκι, αυτές δεν είναι αποφάσεις που παίρνονται παρορμητικά και στη στιγμή. Διάβασε καλά αυτά που γράφουν οι άλλες κοπελιές και θα διαμορφώσεις γνώμη ποιό προσγειωμένη, ίσως, για το θέμα που σε απασχολεί. Εμείς όλες είμαστε μαζί σου.

NANCY

Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2011

Δημοσίευση  NANCY Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 12:48 am

Γεια σας! Σαν νεα στο φορουμ αλλα οχι νεα στην ηλικια και στο κουρμπετι(χωρο) ηθελα και γω να αναφερθω σε καποια θεματα που με απασχολουν...1ον οκ οι ορμονες φερνουν μονιμα αποτελεσματα αλλα ποιος ειπε οτι δε τα θελουμε?απλως εάν κανεις μια ζωη στην οποια εργαζεσαι ως αντρας ειναι δυσκολο να συνεχισεις με στηθος...αλλα ως δαιμονιο μυαλο εψαχνα να βρω καποιο προιον που να εξαφανιζει η να κανει να μη φαινεται το στηθος να το μειωνει....Οι αντρες με γυναικομαστεια δε θα πρεπε να εχουν ενα τετοιο προιον??υπαρχει αραγε?
    παιρνω αντιανδρογονα 2 χρονια φιναστεριδη...και τον τελευταιο μηνα σπιρολακτονη....ειμαι σε μεγαλο διλημα για οιστρογονα...το μονο που με φοβιζει ειναι το ποσο μεγαλο θα γινει το στηθος....θελω ολα τα αλλα εκτος απο το στηθος....ειμαι ηδη πολυ θυληπρεπεις αλλα θελω κ τις καμπυλες και την γλυκα του γυνακειου προσωπου....αν καποιος δει πριν κ μετα την ορμονοθεραπεια θα καταλαβει....απ την αλλη υπαρχει και η λυση των επεμβασεων ....FFS facial feminization surgury....λιπογλυπτικη και αλλα ...αλλα το χρημα ειναι πολυ και δεν ξερω ποια απο σας το διαθετει...εγω παντως οχι..εν κατακλειδι ....θελω να δειχνω ποιο γυναικα οταν βαφομαι θελω μεγαλυτερο κωλο χωρις τεραστιο στηθος....αν ξεκινησω ορμονες και γινω σα την ντουβλη? my god....ετσι λοιπον σκεφτηκα τη μεση λυση ....η μιση δοση....τι λετα? 1 mg estradiol....50 mg spriro(τα παιρνω ηδη) και 0,5 mg proscar....

Vickyvon

Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2010

Δημοσίευση  Vickyvon Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 11:27 am

NANCY έγραψε:Γεια σας! Σαν νεα στο φορουμ αλλα οχι νεα στην ηλικια και στο κουρμπετι(χωρο) ηθελα και γω να αναφερθω σε καποια θεματα που με απασχολουν...1ον οκ οι ορμονες φερνουν μονιμα αποτελεσματα αλλα ποιος ειπε οτι δε τα θελουμε?απλως εάν κανεις μια ζωη στην οποια εργαζεσαι ως αντρας ειναι δυσκολο να συνεχισεις με στηθος...αλλα ως δαιμονιο μυαλο εψαχνα να βρω καποιο προιον που να εξαφανιζει η να κανει να μη φαινεται το στηθος να το μειωνει....Οι αντρες με γυναικομαστεια δε θα πρεπε να εχουν ενα τετοιο προιον??υπαρχει αραγε?
    παιρνω αντιανδρογονα 2 χρονια φιναστεριδη...και τον τελευταιο μηνα σπιρολακτονη....ειμαι σε μεγαλο διλημα για οιστρογονα...το μονο που με φοβιζει ειναι το ποσο μεγαλο θα γινει το στηθος....θελω ολα τα αλλα εκτος απο το στηθος....ειμαι ηδη πολυ θυληπρεπεις αλλα θελω κ τις καμπυλες και την γλυκα του γυνακειου προσωπου....αν καποιος δει πριν κ μετα την ορμονοθεραπεια θα καταλαβει....απ την αλλη υπαρχει και η λυση των επεμβασεων ....FFS facial feminization surgury....λιπογλυπτικη και αλλα ...αλλα το χρημα ειναι πολυ και δεν ξερω ποια απο σας το διαθετει...εγω παντως οχι..εν κατακλειδι ....θελω να δειχνω ποιο γυναικα οταν βαφομαι θελω μεγαλυτερο κωλο χωρις τεραστιο στηθος....αν ξεκινησω ορμονες και γινω σα την ντουβλη? my god....ετσι λοιπον σκεφτηκα τη μεση λυση ....η μιση δοση....τι λετα? 1 mg estradiol....50 mg spriro(τα παιρνω ηδη) και 0,5 mg proscar....

Nancy μου..... Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις ποιές ήταν οι ψυχολογικές αλλαγές που παρατήρησες παίρνοντας τις ορμόνες; Οι αλλαγές στην εμφάνιση είναι λίγο πολύ γνωστές. Στη βιβλιογραφία αναφέρονται όμως και ψυχολογικές αλλαγές που γίνονται στον εγκέφαλο. Εσύ παρατήρησες κάτι τέτοιο στον εαυτό σου και στη συμπεριφορά σου; Αν ναι, σε πόσο διάστημα;

NANCY

Δημοσίευση  NANCY Την / Το Πεμ Οκτ 06, 2011 1:10 pm

Δεν εχω αρχισει ορμονες ,το σκεφτομαι,λογω του οτι εργαζομαι ως αρρεν κ το στηθος θα ειταν προβλημα,την σπιρο κ την φινα την παιρνω για τριχοπτωση,με πολυ καλα αποτελεσματα αλλα με πεσμενη λιμπιντο και ψυχολογικες επιπτωσεις(κυριως η σπιρο)το 1 -1μισυ μηνα που την παιρνωπαρατηρησα οτι μου φερνει μελανχολια σωματικη εξαντληση ....αλλα δε πτοουμαι...βεβαια αναγκαια ειναι η εξεταση αιματος και απο γιατρο....ο γιατρος που ειδα βεβαια ειταν επιοικως απαραδεκτος στην βιοκλινικη...
    9

NANCY

update

Δημοσίευση  NANCY Την / Το Τετ Νοε 23, 2011 6:37 pm

γεια σας και παλι ειμαι ενα μηνα σε ορμονες 4mg estradiol 200mg spiro 2,5mg fina...τα απο0τελεσματα...εχει γλυκανει το προσωπο αρκετα ως πολυ για ενα μηνα παρατηρησα τα ζυγωματικα μου να ανεβαινουν ,παρατηρω καποιες κ καποιους να με κοιτανε με περιεργια στο δρομο...το δερμα γινεται σουπερ...εχω χασει κιλα,,αλλα νιωθω εξαντληση..και ψυχολογικα ειμαι μια οκ μια ρακος...δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι απ τις ορμονες...δεν ξερω με πιασε ανχος..εχω χασει αρκετους απο τους μυς μου και νιωθω οτι οι σακουλες του σουπερ μαρκετ που σηκωνα με ανεση μου ειναι βαριες...επισης τα μαλια μου εχουν μαλακωσει και δεν λαδωνουν οπως πριν...παρατηρω μια φρεσκαδα και ανανεωση...πολλοι λενε οτι περνας μια δευτερη εφηβια...και οντως...και σωματικα και ψυχολογικα..τελος να σας πω οτι σκεφτομαι πολυ περισοτερο ως γυναικα..ειμαι πιο εθασθητος-η(χαχαχα) κ.α...δεν ειμαι σιγουρος γιαυτο που κανω νιωθω ανασφαλεια και οτι δεν περναω ακομη ως γυναικα αλλα νιωθω οτι πρεπει να το κανω....φιλακια

vanessa

Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010
    Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση  vanessa Την / Το Πεμ Δεκ 22, 2011 6:58 pm

Γεια σας και απο μενα και χρονια πολλα σε ολες τις φιλες του φορουμ....
    Σημερα πηρα τη μεγαλη αποφαση και αποφασισα να ξεκινησω να γινω οσο ποιο θυληκη γινεται με ορμονες....
    Δυστηχως ειναι δυσκολο για μενα να το κανω σωστα,(ενδοκρινολογο κλπ),λογω της οικ καταστασης μου και της μικρης κοινωνιας στην οποια ζω.
    Διαβαζοντας λοιπον εδω τα θετικα και τα αρνητικα πηρα την αποφαση να ξεκινησω ηπια και με πολυ προσοχη τη ληψη οιστρογονων με σκοπο να κανω την εικονα μου οσο γινεται ποιο γυναικεια και να μεγαλωσω το στηθος μου...
    Ξεκινησα πριν λιγο παιρνοντας ενα χαπακι 1mg οιστραδιολης και θα το συνεχισω για εναν περιπου μηνα και βλεπουμε...
    ΠΡΟΣΟΧΗ.... ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
    Διαβασα τις παρενεργειες που τυχον να εχει,αλλα(ισως να αποδειχτει λαθος μου)πηρα το ρισκο....Ελπιζω μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα να εχω περισσοτερα νεα...
    Δεν εχω την απαιτηση να αποκτησω στηθος C cup,αλλα ελπιζω να γεμισω ενα σουτιεν A cup σιγα σιγα και να γλυκανουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου μου....
    Πολλα φιλια σε ολες και καλες γιορτες.....

NANCY

Δημοσίευση  NANCY Την / Το Πεμ Δεκ 29, 2011 10:26 pm

χρονια πολλα!! αισιως ειμαι στο 2ο μηνα με 6mg estradiol 300mg spiro kai 2.5mg fina το βιζακι μεγαλονει και μαρεσει
    εχο χασει κιλα και ειμαι σουπερ σχεδιαζω ταξιδι στο εξωτερικο για ffs...οποια θελει βοηθεια ας στειλει μνμ φιλακια...

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Παρ Δεκ 30, 2011 4:52 pm

NANCY έγραψε:χρονια πολλα!! αισιως ειμαι στο 2ο μηνα με 6mg estradiol 300mg spiro kai 2.5mg fina το βιζακι μεγαλονει και μαρεσει
    εχο χασει κιλα και ειμαι σουπερ σχεδιαζω ταξιδι στο εξωτερικο για ffs...οποια θελει βοηθεια ας στειλει μνμ φιλακια...

Νανσυ ειναι πολυ ομορφο που προχωρας αποφασιστικα στο δρομο σου και που το μοιραζεσαι μαζι μας..Ωστοσο, το εχω ξαναγραψει στο ιδιο post, θα το ξαναγραψω:

Επειδη η πρακτική του να περνει κανεις ορμονες απο μονος του ειναι απο επικίνδυνη έως και αυτοκαταστροφικη, θα σε παρακαλουσα να το αφαιρέσεις το ονομα του συγκεκριμενου σκευασματος.

Αν συμβει κάτι σε καποιο παιδι από κακή χρήση ή για οποιονδηποτε αλλο λογο [ πχ αλεργια, δυσανεξια κτλ κτλ ] ειμαστε ηθικα υπευθυνοι για αυτο !

Επισης θα ηθελα να πω ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΖΗΤΑΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΕΝΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΦΟΡΟΥΜ.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΑΝΣΥ, ΩΣΤΟΣΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΕ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΙΡΑΖΕ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΤΑ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΟΝΤΑΣ ΤΑ, ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΦΥΣΙΚΑ !!!

Κατανοώ τον ενθουσιασμο σου, ομως να μην παιζουμε με τοσο σοβαρα και επικίνδυνα θεματα!

Το νοημα του φορουμ δεν ειναι δημοσια να αναφερομαστε σε μαρκες προιοντων, σκευασματων και επαγγελματιων ( ειδικα αν δεν εχουμε την αδεια τους).

[u]

NANCY

Δημοσίευση  NANCY Την / Το Παρ Ιαν 06, 2012 2:34 pm

γεια και παλι...δεν ανεφερα καποπιο σκευασμα...ουτε προσπαθω να πουλησω κατι...ξερω πως ειναι ομως οταν εισαι μονη και δν εχεις κανεναν να σε βοηθησει -ανοιξει τα ματια...αν δεν ξερεις αγγλικα την εβαψες ...εχω δαιβασει πολλα στο ιντερνετ πριν αρχισω...το εστραδιολ δεν ειναι σκευασμα ειναι ουσια η ορμονη ...τα οιστρογονα...η αλλιως estrogen...το σπιρο ειναι και αυτο ουσια η σπιρολακτονη...θελει πολυ σκεψη πριν αρχεισει καποιος ολα αυτα
    το κοστος ειναι μεγαλο ψυχικο και σωματικο...αλλαζουν ολα...εγω δεν το χω ακομη συνηδητοποιεισει αλλα ξερω πως δεν παει αλλο...και πρεπει να το κανω...πριν αρχισει καποιος να ξερει...οτι οι ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι πεικυνδικες και μεγαλες...πρεπει να ειστε ετοιμες...να περασετε πολυ δυσκολα...να αμφισβητησετε τον αυυτο σας να σας μισησετε και ισως να σκεφτειτε ακραια...οποτε προσοχη και απο μενα...πριν το παρετε αποφαση...φιλακια και κουραγιο σε ολες..

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Παρ Ιαν 06, 2012 7:44 pm

νανσυ μου σε καμια περιπτωση δεν ηταν για εσενα το παραπανω σχολιο...
    ευχαριστω για το τελευταιο post σου, το θεωρω πολυτιμο για ολους μας εδω.

Doukissa_dafni

Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2015

Αυξητικη με επιθεματα

Δημοσίευση  Doukissa_dafni Την / Το Δευ Μαρ 02, 2015 3:56 am

Εγω κοριτσια, μετα απο πολυ σκεψη, αφου κι εγω σκεφθηκα τις ορμονες και διαφορα αλλα που διαβαζουμε στο διαδικτυο και αφου το συζητησα με τον συντροφο μου, προτιμησα την αυξητικη με επιθεματα... ο λογος της προτιμησης ειναι οτι αν καποια στιγμη θλεις να τα αφαιρεσεις ειναι πολυ ευκολο, σημασια εχει οτι τωρα εχω δυο στηθια, φοραω σουτιεν 80Β και ο συντροφος μου βρηκε παιχνιδι να παιζει......

Φροσω

Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2011
    Τόπος : αθηνα

Δημοσίευση  Φροσω Την / Το Τρι Οκτ 13, 2015 5:36 am

η κροςς η τρανς ..αλλο το ενα αλλο το αλλο..για τρανς προχωρηστε κοριτσια για θυληκοποιηση.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Ιουλ 22, 2018 3:00 pm