Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

πρωτη εξοδος

Μοιραστείτε
    nikky

Αριθμός μηνυμάτων : 120
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2010
    Τόπος : θεσσαλονικη

πρωτη εξοδος

Δημοσίευση  nikky Την / Το Πεμ Ιαν 28, 2010 1:29 pm

πρεπει να εχει 10-12 χρονια που βγηκα εξω ντυμενη σαν γυναικα,μεχρι τοτε μονο μεσα στο σπιτι και εχοντας κανει μια καλη συλλογη απο ρουχα,περουκες,καλλυντικα για βαψιμο κλπ,ενα βραδακι εχοντας δει 3-4 τσοντες το πηρα αποφαση και λεω στον εαυτο μου--δεν βγαινεις εξω ντυμενη?---λοιπον βγαζω το λευκο φορεματακι που φορουσα και μενοντας μονο με σουτιεν,στρινγκ,καλτσες και ζαρτιερες φοραω ενα τζην και μια φουτερ μπλουζα απο πανω,παιρνω μαζι μου καλλυντικα και μαντιλακια ντεμακιγιαζ και μπαινω στο αυτοκινητο......ολα καλα αλλα που πας τωρα λεω,νομιζα οτι ολοι απο τα διπλανα αυτοκινητα κοιτουσαν εμενα,οδηγαω για αρκετη ωρα μεχρι που βγηκα απο την θεσσαλονικη και κατευθηνομουνα προς δερβενι για οσους ξερουν,σταματησα σε ενα ανοιγμα του δρομου και εκει ετοιμαστηκα φορεσα τις γοβες μου και το φορεμα βαφτηκα και στο τελος φορεσα και την καστανοκοκκινη περουκα μου....αυτο ητανε αισθανομουνα αλλος ανθρωπος,στην συνεχεια αλλος φοβος παλι....πως θα βγω εξω απο το αυτοκινητο,δειλα-δειλα και οταν δεν ερχοταν αυτοκινητα κατεβαινα και εκανα βολτες γυρω απο τα δικο μου αυτοκινητο,αυτη ητανε η πρωτη φορα μου εξω σαν γυναικα απο τοτε εχω αρχισει να βγαινω 2-3φορες την εβδομαδα παντα με το αυτοκινητο οπου και ετοιμαζομαι απλα τωρα κατεβαινω και σε γνωστα μερη που συχναζουν και κανουν πιατσα tv.

Mary

Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2009

Απ: πρωτη εξοδος

Δημοσίευση  Mary Την / Το Παρ Ιαν 29, 2010 2:58 pm

Από σώμα πώς πας; Είναι καθόλου γυναικείο;
    nikky

Δημοσίευση  nikky Την / Το Σαβ Ιαν 30, 2010 7:38 am

μπα δεν θα το ελεγα γυναικειο αλλα το προσπαθω τι να κανεις με 1.80 και 90κιλα Embarassed

Mary

Δημοσίευση  Mary Την / Το Δευ Φεβ 01, 2010 3:56 pm

nikkycd έγραψε:μπα δεν θα το ελεγα γυναικειο αλλα το προσπαθω τι να κανεις με 1.80 και 90κιλα Embarassed
    Κορσέ χρησιμοποιείς; Τα ίδια χαρακτηριστικά έχουμε...
    nikky

Δημοσίευση  nikky Την / Το Τρι Φεβ 02, 2010 9:28 am

φυσικα και χρησιμοποιω χρυση μου, εχω 2 στην συλλογη μου ενα μαυρο και ενα μπορντο,τον ενα τον εχω φερει απο αγγλια και τον αλλο απο εδω.

Mary

Δημοσίευση  Mary Την / Το Σαβ Φεβ 06, 2010 7:46 pm

Α! πού τον βρήκες εδώ; Έχει για μεγάλα νούμερα; Είναι ολόκληρος με σουτιέν; Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
    Μ.
    nikky

Δημοσίευση  nikky Την / Το Κυρ Φεβ 07, 2010 9:42 am

τον μπορντω τον πηρα απο αγγλια transvestite transformation.co.uk και τον μαυρο απο ελλαδα starlite.gr,τωρα για το μεγεθος τι να σου πω...αλλαξα τα καρδονια απο πισω για να φτανει και οι δυο ειναι waist chincher ---χωρις σουτιεν.
    elenacd

Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2010
    Τόπος : Athens

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Παρ Φεβ 19, 2010 2:15 pm

νικη και εγω σχεδον οπως εσυ το εκανα την πρωτη φορα αλλα στην Αθηνα..φορεσα απο μεσα το στριγκακι, σουτιεν, και το καλσον μου, απο πανω μια φορμα και βγηκα έξω..πήγα σε ενα ερημικο δρόμο έξω απο την Αθηνα, αλλαξα και περπατουσα στην ερημια..εμπαινα μετα παλι πισω στο αμαξι, διαλεγα απο την βαλιτσα αλλο φόρεμα και ξαναέβγαινα! αυτο το εκανα πολυ καιρο και ακομα εαν υπαρξει ορεξη ξαναβγαίνω! Και μια φορα τις αποκριες ντυθηκα και βγηκα μαζι με ενα συντροφο μου τοτε και πηγαμε σε γκει μαγαζι αλλα επειδη ηταν αποκριες νομιζαν οτι ειχα ντυθει για τον λογο αυτο...Παντως οσες έχουν δοκιμασει να βγουν εξω και να ντυθουν ειναι φοβερη αδρεναλίνη..νιώθεις φανταστικα! Εγω μπορει να ειμαι 1.69 και 70κιλα αλλα δεν μπορω να το ρισκαρω να βγώ μονη μου έτσι...με καμια φιλεναδα ισως και να το εκανα παντως...θα δείξει!!!
    nikky

Δημοσίευση  nikky Την / Το Σαβ Φεβ 20, 2010 9:45 am

τωρα ποια το μονο που φοβαμαι ειναι η αστυνομια και το τι θα γινει αν με σταματησουν για ελεγχο,αν και πριν απο λιγο καιρο συναντηθηκαμε σε φαναρι του περιφερειακου με περιπολικο και δεν εδωσαν σημασια,αλλα η δικη μου καρδια πηγε να σπαση.
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Κυρ Φεβ 21, 2010 11:03 am

εννοεις απο ντροπη η μηπως το θεωρήσουν κακο και σε πανε μεσα? για το δευτερο ειναι πολυ απλο εαν εισαι ενηλικη και έχεις ταυτοτητα, τους λες οτι εισαι crossdresser τους εξηγεις τι ειναι εαν δεν ξερουν, εαν ακουσεις χαζομαρες τους αγνοεις και γινεσαι επιθετικη γιατι τους πληρωνεις και εαν επιμήνουν για ταυτοποιηση προσωπου-τμημα κτλ τους λές να περιμενουν λιγο να αλλαξεις και ξεκινάτε!! Υπαρχουν και καλα παιδια που θα σε καταλαβουν και πολλοι που ντυνονται επισης η που εχουν σχεση με gay-trans-crossdresser ατομα..Εμενα παλαιοτερα δεν με ειχαν πιασει ντυμενη αλλα ειχαν βρει στο αμαξι 3βαλιτσες με ρουχα,δονητες και τετοια καλουδια αλλα δεν μου ειπαν τιποτα..ενας μονο με ρωτησε για εναν δονητη "τι ειναι αυτο?" και του λέω "σαν τη μοιαζει" μου χαμογελασε και τελος..Εαν ειναι απο ντροπη προσπαθησε να τους εξηγήσεις την κατασταση και οτι γίνει να γίνει με εσενα μεσα στο αμαξι ή να ντυνεσαι σε μερος που δύσκολα θα περασει γνωστός απο έξω! την αστυνομια την ιδια μην την φοβασαι..καθε ημερα βλέπουν πολλα αυτοι για να κολλησουν σε εναν πολιτη που ντυνεται γυναικεια!! Η Γνωμη μου φιλεναδα..
    nikky

Δημοσίευση  nikky Την / Το Δευ Φεβ 22, 2010 1:20 pm

φοβηθηκα μηπως με πανε μεσα για εξακριβωση γιατι εχω ακουσει οτι παει αυτοφορο και σε κουβαλανε οπως εισαι.
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Δευ Φεβ 22, 2010 5:02 pm

πρεπει να πέσεις σε περιπτωση που ειναι ζώο δηλ! πάντως εαν γίνει αυτο ε και? ίσως αν μου γινοτανε αυτο να μου ήτανε και αφορμή να ντύνομαι καθε ημερα! πάντως το θεωρω σπάνιο να μην καταλαβουνε την περιπτωση σου και να σε πανε μέσα έτσι..εσυ πάντως εαν γινει να επιμείνεις με καθε τρόπο να αλλαξεις πρώτα και ύστερα να σε πανε για ταυτοποίηση..πρεπει να διεκδικεισεις τα δικαιωματα σου για προφύλαξη της ιδιωτικής σου ζωής με τρόπο ωραιο! Αλλα παλι δεν θα ήθελα να σε παρασύρω με τις αποψεις μου..αυτο ειναι απλα αυτο που θα εκανα εγω..
    trela75

Αριθμός μηνυμάτων : 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2010
    Τόπος : athina

kalos sas vrika

Δημοσίευση  trela75 Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 7:21 pm

gia sas ke apo emena, ime new sto site ala ke sxetika new sto thema afto, telika den ime o monos pou dinete me ta strigakia tou ta forematakia ke vgeni volta me to amaxi, (kalos sas vrika Smile ) pragmati ke ego etsi vgeno sta krifa pao se kapio parking stin ethniki ala ke se ala irema meri vgeno ke kovo voltes giro giro apo to amaxi forodas kati katapliktika forematakia pou exo pari, siga siga exo arxisi ke vgeno kathos stamatane ke ala amaxia sto idio parking ke me vlepoun, ine apistefto sinesthima ke i kardia pai na spasi,prin merikes meres parelava ke mia xanthia perouka pou pada ithela ke tora vgeno ke den me poliendiaferi dioti den me katalavenoun pos den ime gineka, poles fores sikono to foremataki mou stous dalikerides pou pernane ke afti kornaroun ke fonazoun, (thee mou ti sinesthima trelo ine afto) ke maresi poli dioti an exeresoume to ipsos pou ime arketa psilos, tha elega pos ime aketa "kali". efxome kapia stigmi na sinaditho me kapio atomo san emas na perasoume kala an ke akoma psilokolao tha to ithela poli.
    ViolaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010

Δημοσίευση  ViolaCD Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 7:04 pm

δεν το έπαιρνα απόφαση ποτέ...μέχρι που κάποια στιγμή , είπα θα το κάνω!! , κοντά στο σπίτι μου υπάρχει ένα δασάκι...πήρα τα ρούχα σε μια τσάντα και πήγα στο δάσος στις 2 το βράδυ! , άλλαξα σε ένα παγκάκι και περπάτησα μέσα στο δασος...

απίστευτο συναίσθημα...φόβου από την μια....αλλα ένιωθα υπέροχα.....από τότε το κάνω όσο συχνά μπορώ!!
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 8:00 pm

Λοιπον φανταστήτε μιας και βλέπω πόσες απο εμας έχουμε βγει έξω στην τρέλα μας, να ειστε ντυμένες έξω σε δασακι, με το άνχος και την αδρεναλίνη που θα σας διακατέχει και καποια στιγμή να ακούσετε αυτοκινητο να έρχετε και να βγαίνει κάποιος απο το αυτοκινητο! Στιγμιαια θα τρελαθητε, προφανως θα κρυφτήτε ή θα μπειτε ξανα στο αμάξι..Και να είναι αυτος η αυτη που θα βγει απο το αμαξι καμια ελενα, βιολα , νικκυ που ήρθε για τον ιδιο ακριβως λογο με εσας!! Τι θελω να πω δηλ, οτι υπαρχει περιπτωση να έχουμε φοβηθη η μια την άλλη και να μην το ξέρουμε...χαχαχαχα!!
    Tzina

Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010

Δημοσίευση  Tzina Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 8:05 pm

Ελενα ξερεις ΠΟΣΕΣ φορές εχει συμβει αυτο το πραγμα στο μαγαζι?
    Να εχω μεσα πελατη και να ειναι αλλος απ εξω και να περιμενει να φυγει ο πρωτος για να μπει.
    Μια φορα το ειπα μαλιστα σε καποιον, οτι βρε ανθρωπε αφου κι ο αλλος γοβες ψωνιζε τι φοβηθηκες; μη σε παρεξηγησει εσενα που θα επαιρνες κορσε; :-)

Παρ ολα αυτα για να σοβαρευτουμε και χωρις πλακα, αντιλαμβανομαι φυσικα το κομπιασμα και ισως και μεχρι ενα σημειο να ειναι δικαιολογημενο, αλλα παρ ολα αυτα μου φαινεται και λιγο αστειο.
    Φοβαται ο γιαννης το θεριο και το θεριο το γιαννη δλδ. Smile
    ViolaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010

Δημοσίευση  ViolaCD Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 8:06 pm

έχεις απόλυτο δίκιο elenacd σε αυτό!! μπορεί να έχει γίνει!! Very Happy
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 8:51 pm

Σχεδον κάπως έτσι Τζίνα..απλα στην περιπτωση αυτη δεν εχουμε θεριο..αλλα νεράιδες..Smile απλα τωρα που έβλεπα τα ποστς, πίστευω οτι σε κάποια στιγμη μπορει και να έχει γίνει και το βρίσκω και εγω απο αστείο μέχρι τραγωδία..!
    Πάντως στο θεμα της ντροπης έχουμε μεγάλο κόλλημα...! Μπορει να φταίει που είμαστε και μικρό χωριό..

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 8:53 pm

Tzina έγραψε:Ελενα ξερεις ΠΟΣΕΣ φορές εχει συμβει αυτο το πραγμα στο μαγαζι?
    Να εχω μεσα πελατη και να ειναι αλλος απ εξω και να περιμενει να φυγει ο πρωτος για να μπει.
    Μια φορα το ειπα μαλιστα σε καποιον, οτι βρε ανθρωπε αφου κι ο αλλος γοβες ψωνιζε τι φοβηθηκες; μη σε παρεξηγησει εσενα που θα επαιρνες κορσε; :-)

Παρ ολα αυτα για να σοβαρευτουμε και χωρις πλακα, αντιλαμβανομαι φυσικα το κομπιασμα και ισως και μεχρι ενα σημειο να ειναι δικαιολογημενο, αλλα παρ ολα αυτα μου φαινεται και λιγο αστειο.
    Φοβαται ο γιαννης το θεριο και το θεριο το γιαννη δλδ. Smile
    dystyxws to cd edw sthn ellada einai terastio taboo k oi perrisoteroi anhsyxoun mh to ma8oun oi alloi...

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 9:45 pm

Οτι και να λεμε, σημερα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα απ οτι ηταν παλια.

Θυμαμαι εναν φιλο μας, αρκετα ηλικιωμενο, που σχολιαζε εναςς κοινος γνωστο μας, με το ψευδωνυμο "Ιωάννας" (δηλ. Ιωαννα+ς !!) και ο οποιος την εποχη της κατοχης φοραγε γυναικεια φορεματα και χορευε (!!!!).

Τον "Ιωαννα" τον προλαβα λιγο και εγω σαν παιδακι, οταν ηταν πλεον 83 ετων, καθώς ήταν κάτι σαν οικιακος βοηθός σε εναν θείο μου. ..ενας γλυκυτατος ανθρωπος, ενα παιδί που δεν μεγάλωσε ποτε ..και ο οποιος μαλιστα σχεδον απο το πουθενα μου αφησε και 5.000δρχ [μικρο ποσο] απο το μικρο κομπόδεμα του μετα τον θανατο του. θεος 'χωρες την, την Ιωαννα ..

Δεν θελω να φανταστω πόσο δύσκολη θα ηταν η ζωη για αυτον τον ανθρωπου που ηταν ο gay αλλα και crossdresser/ trans tης εποχης του 40.

Το 1970 ξεκιναει δειλα να εμφανιζεται η πορνεια αγοριων στην λεωφορο Συγγρου, που ειναι και οι πρωτες τραβεστι..ως επι το πλειστον φτωχα εργατικα παιδια ή φοιτητες κυριως για βιοποριστικους λογους.

το 1980 αρχιζει η Συγγρου να γινεται μοδα με μεγαλα και θρυλικά ονοματα της εποχής οπως η Παλόμα, η Αλόμα και η νέα Ευα Κ. Με προσωπικες στρατηγικες η κάθε μια (σε πολλες διαφωνω) το σιγουρο ειναι οτι αναγκαζουν με την προκλητική ή μη συμπεριφορά τους, την κοινωνια να πάψει να κλεινει τα αυτια της στο φαινομενο "τραβεστι".
    Βεβαια ακομα ολες οι ενοιες ειναι ακομα μπλεγμενες στα μυαλα των ανθρωπων, αλλά εστω και με το ζορι κατι αρχιζει να αλλαζει.

Την δεκαετια του 90 μαζι με τις μεγαλες αλλαγες στο οικονομικό σκηνικο της χωρας (ενταξη στην ΟΝΕ, απελευθερωση της αγορας απο καθε μονοπωλειο) ερχονται και μεγαλες κοινωνικες αλλαγες .. Ονοματα οπως Βαλιανατος, Γιαννελος θετουν τα ζητηματα απο την κοινωνικη τους διασταση, ενώ η υπεροχη Τζενη από την Ροδο με την πολύκροτη σχεση της με μεγαλο κρατικο αξιωματουχο, καθιερωνει τον ορο "transexual" στα ΜΜΕ, που αντικαθιστα [καλως ή κακως] τον παλιο ορο "τραβεστι".

το 2010 η κοινωνια έχει ωριμασει αρκετα, τοσο τουλάχιστον ωστε θέματα οπως το crossdressing να μην ειναι αφορμες για αυστηρους κοινωνικους αποκλεισμους, ειδικά αν αυτο γινεται σε ιδιωτικο χώρο.
    Στο τρανς μετωπο ομως η κοινωνια έχει επιφυλάξει μια στερεοτυπη θέση/ ρολο για την συγχρονη transexual και πολύ δυσκολα της αποδεχεται έξω απο αυτόν.

Το επόμενο βήμα και το στοιχημα της επόμενης δεκαετιας ειναι αυτο που γινεται σημερα στις ΗΠΑ, δηλαδη transexual δικαστινες, transexual κοινωνικοι λειτουργοι και άρση των επαγγελματικών διακρισεων κατά των trans aτομων.

(το κειμενο ειναι πολυ προχειρα γραμενο, ζηταω συγνωμη απο οποιοδηποτε ατομο εχει διαδραματισει μικρό η μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη του trans θεματος στην ελλαδα τα τελευταια 60 χρονια και δεν το εχω αναφερει εδω)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nicole στις Τρι Νοε 30, 2010 10:40 pm, 1 φορά

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 10:03 pm

oi perissoteroi den 8eloun na apokalyf8oun.dystyxws vriskomaste sto...mesaiwna!!!eidika sthn eparxia...kai ta perissotera melh einai str8 sth ka8hmerinh zwh tous.

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 10:05 pm

Lola Louna έγραψε:oi perissoteroi den 8eloun na apokalyf8oun.dystyxws vriskomaste sto...mesaiwna!!!eidika sthn eparxia...kai ta perissotera melh einai str8 sth ka8hmerinh zwh tous.

φιλικα παντα και χωρις παρεξηγηση..
    εχεις αναφερει το ιδιο παραπανω.... γραφεις για να γραφεις η μου φαινεται? αν θες σχολιασε κατι στα παραπανω ετσι κυλαει η κουβεντα, οχι να επαναλαμβανουμε οτι ειπαμε στο προπροηγουμενο ποστ με αλλα λογια, το ειπες αυτο που λες.

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 11:32 pm

Lola Louna έγραψε:oi perissoteroi den 8eloun na apokalyf8oun.dystyxws vriskomaste sto...mesaiwna!!!eidika sthn eparxia...kai ta perissotera melh einai str8 sth ka8hmerinh zwh tous.

http://www.to-adifago-kitos.gr/

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 12:27 am

nicole έγραψε:

http://www.to-adifago-kitos.gr/
    oloi eimaste "troll".

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 12:28 am

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Απρ 19, 2018 11:34 pm