Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

Τι πραγματικά πιστεύεται?

Μοιραστείτε
    Helen

Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2010
    Τόπος : Αθηναία

Τι πραγματικά πιστεύεται?

Δημοσίευση  Helen Την / Το Τρι Δεκ 21, 2010 7:18 am

Έχετε ποτέ σκεφτεί τι είναι αυτό που μας ωθεί στον crossdressing. Δηλαδή τι είναι αυτό που μας κάνει να έχουμε την επιθυμία της ένδυσης και συμπεριφοράς του έτερου φύλου. Ποίος από του παρακάτω λόγους πραγματικά πιστεύεται ότι συντελούν σε αυτό το αποτέλεσμα.
    Α)η λάμψη και η σεξουαλικότητα που εκπέμπουν τα γυναικεία ρούχα και αξεσουάρ ένατη τον ανδρικών.
    Β)έχει σχέση με ορμονικές διαταραχές.
    Γ) έχει σχέση με την ανάπτυξη της θηλυκής πλευράς που βρίσκεται μέσα μας και αν ναι πως αναπτύχθηκε?
    Δ) έχει σχέση ψυχοσωματικές και ψυχολογικές διαταραχές και με τραύματα της παιδικής ηλικίας.
    Ε)το γεγονός ότι το crossdressing περιθωριοποιείτε από την κοινωνία ακόμα μας τονώνει την επιθυμία για να αντισταθούμε στο κατεστημένο.
    ΣΤ) έχει σχέση με την επιθυμία του ατόμου να συμπεριφέρεται σεξουαλικά και κατά επέκταση στην ζωή του σαν γυναίκα γιατί πιστεύει ότι απολαμβάνει καλύτερα το σεξ.

Μπορεί να υπάρχου και άλλοι λόγοι που αδυνατώ να σκεφθώ αυτήν την στιγμή
    Πάντως η προσωπική μου άποψη είναι ένας συνδυασμός του Α και του Δ.
    Η δικιά σας?

vanessa

Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010
    Τόπος : Αθηνα-Αρτα

Απ: Τι πραγματικά πιστεύεται?

Δημοσίευση  vanessa Την / Το Τρι Δεκ 21, 2010 9:45 pm

Μου αρεσε πολυ το θεμα που ανεβασες Helen και σκεφτηκα να γραψω κι εγω την αποψη μου. Θα ηθελα λοιπον να σχολιασω(κατα την αποψη μου παντα) εναν-εναν τους λογους και στο τελος να γραψω τι πιστευω εγω για το θεμα.
    Α)Οσον αφορα τη λαμψη και τη σεξουαληκοτητα,σιγουρα ειναι ενα θεμα και παιζει σημαντικο ρολο.
    Β)Ειμαι σιγουρη οτι σε ολες μας οι ορμονες παιζουν πολυ σημαντικο ρολο.
    Γ)Σαφως και εχει σχεση με την αναπτυξη της θυληκης μας πλευρας,οσο για το πως αναπτυχθηκε,η γνωμη μου ειναι,οτι ειναι θεμα εγκεφαλου και ορμονικο ταυτοχρονα.
    Δ)Οπως λενε και οι περισσοτεροι ψυχολογοι(αν οχι ολοι),σημαντικο ρολο σε αυτα τα ζητηματα παιζει η παιδικη ηλικια και τα οποια τραυματα η εμπειριες κουβαλαμε απο τοτε.
    Ε)Εδω ειμαι καθετα αντιθετη και ως επιχειρημα εχω να παραθεσω το οτι τις αποκριες που μπορουμε χωρις να ερθουμε σε αντιπαραθεση με την κοινωνια,ολες η σχεδον ολες μας,εστω μια φορα στη ζωη μας εχουμε βγαλει προς τα εξω τη θυληκοτητα μας χωρις φοβο.
    ΣΤ)Σιγουρα για καποιες απο εμας υσχιει αυτο για καποιες αλλες οχι και τοσο,δε πιστευω ομως οτι ειναι τοσο σημαντικος λογος.Εμενα προσωπικα με φτιαχνει να γινομαι ομορφη ως θυληκο,χωρις να κανω σεξ τις περισσοτερες φορες,το κανω μονο για μενα.
    Εγω πιστευω οτι ειμαστε crossdressers γιατι ετσι γεννηθηκαμε,ετσι ειμαστε φτιαγμενες και πολλες απο εμας(εγω αρκετες φορες)προσπαθουμε καποιες στιγμες να το καταπολεμησουμε,αλλα ματαια γιατι απλα ετσι ειμαστε.
    Μου εχει συμβει πολλες φορες να πεταξω ρουχα,εσωρουχα,παπουτσια,καλυντικα κλπ,περιουσια ολοκληρη και μετα απο πολυ συντομο χρονικο διαστημα,να αρχισω παλι φτου κι απ την αρχη.
    Helen

Δημοσίευση  Helen Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 6:28 am

Καλησπέρα Vanessa.
    Σε κάποια θέματα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσο για το τελευταίο και εγώ δυο φορές κατάστρεψα τα πάντα και μετά άρχιζα από την αρχή Μέχρι που το σταμάτησα γιατί κατάλαβα πως είναι μάταιο.
    Δεν μπορώ να σου περιγράψω το συναίσθημα όταν ανοίγω την ντουλάπα .

vanessa

Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010
    Τόπος : Αθηνα-Αρτα

Δημοσίευση  vanessa Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 2:15 pm

Helen μου,ετσι ειναι δυστηχως η ευτηχως.Ειναι πραγματι ματαιο και γιαυτον τον λογο εχω σταματησει κι εγω να χαριζω η να πεταω πραγματα. Υπαρχουν βεβαια στιγμες που νιωθω οτι σαν ατομο ειμαι καταραμενη,αλλα ευτηχως τις περισσοτερες φορες νιωθω ευλογημενη που εχω γεννηθει ετσι.Το συναισθημα που λες ποιο πανω το αντιλαμβανομαι απολυτα και το πολλαπλασιαζω οταν ειμαι ετοιμη βαμμενη-ντυμενη και βγαινω εξω ως Βανεσσα,πραγματικα αισθανομαι τοσο γεματη και τοσο πληρης που δεν θα ηθελα με τιποτα να μην το ειχα ζησει αυτο.
    Helen

Δημοσίευση  Helen Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 8:44 am

vanessa έγραψε:Helen μου,ετσι ειναι δυστηχως η ευτηχως.Ειναι πραγματι ματαιο και γιαυτον τον λογο εχω σταματησει κι εγω να χαριζω η να πεταω πραγματα. Υπαρχουν βεβαια στιγμες που νιωθω οτι σαν ατομο ειμαι καταραμενη,αλλα ευτηχως τις περισσοτερες φορες νιωθω ευλογημενη που εχω γεννηθει ετσι.Το συναισθημα που λες ποιο πανω το αντιλαμβανομαι απολυτα και το πολλαπλασιαζω οταν ειμαι ετοιμη βαμμενη-ντυμενη και βγαινω εξω ως Βανεσσα,πραγματικα αισθανομαι τοσο γεματη και τοσο πληρης που δεν θα ηθελα με τιποτα να μην το ειχα ζησει αυτο.

Καλησπέρα χρόνια πολλά καλές γιορτές vanessa μου
    Σίγουρα είναι ευλογία αλλά και κατάρα μαζί . Τουλάχιστον έτσι πιστεύω .
    Κατάρα είναι γιατί μένεις μόνη σου συνήθως .
    Και ευλογία είναι γιατί μένεις μόνη σου και κάνεις αυτό που πραγματικά θες .
    Φιλιά
    elenacd

Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2010
    Τόπος : Athens

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 5:21 am

Κοριτσια το crossdressing μπορει να θεωρήτε "ευχή και καταρα" για πολλές crossdressers, αλλα δεν ειναι κάτι που φταίει σε αυτές! δεν ειναι το crossdressing η αμαρτία, όσο ο κοινωνικός ιστός που το ορίζει έτσι! Οταν οι τσολιάδες μας φορουσαν φουστες και καλσόν κανεις δεν τον κατεκρινε, αντε τώρα να το κανεις αυτό δημόσια..!!
    Επειδη και εγω πολλές φορές το φιλοσοφώ, ίσως να γεννηθηκαμε σε λάθος εποχή! σίγουρα καλύτερη απο άλλες, αλλα δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσει και το μέλλον!!

Ελενη εγω θα τα έβαζα όλα αυτα και θα πρόσθετα και άλλα! Κάποια μπορει να έχει τα μεν, αλλα τα δεν κτλ..Πάντως όλα παιζουν τον ρόλο τους, όπως και εγω έτσι τα έχω σκεφτει! Θα πρόσθετα και την ΄"Εντονη Σεξουαλικότητα" καθως το πάθος και ηδονή παίζει σημαντικό ρολο στις προσωπικοτητες μας..Σκέψου μόνο πόσες φορές σκέφτεσαι ερωτικα στην διαρκεια της ημέρας..! Ισως δηλ Πιο Έντονη Σεξουαλικότητα" απο κάποια άλλα άτομα. Δεν μιλάω για τον κανόνα, δεν σημαινει δηλ οτι όλοι ειναι όση την έχουν ειναι και cross..αλλα για τον μέσο όρο των cross!
    Ύστερα θα έβαζα και τον "Ναρκισισμό" αφου όλες μας σχεδον τον έχουμε σε κάποιο καλό βαθμο. Δεν χρειαζεται να αναφέρω πώς νιώθουμε κοιταζοντας μας στον καθρέπτη ε..!
    Sofia

Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

καλημέρα

Δημοσίευση  Sofia Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 6:36 am

καλημέρα κορίτσια, καλημέρα και ειδικότερα στην Ηelen που έθεσε το θέμα...
    καθυστερημένα αρκετά αλλά να πω κι εγώ την άποψη μου...
    θεωρώ ότι είναι ζήτημα ορμονικό και συγκεκριμένης γυναικείας εκ' γενετής τάσης, που κάποια στιγμή σε άλες νωρίτερα σε άλλες αργότερα, βγαίνει στην επιφάνεια
    θα συμφωνήσω ότι είναι ευχή διότι μπορούμα να είμαστε και να απολαμβάνουμε αυτό που είμαστε αλλά και...
    κατάρα διότι η μοναξιά είναι πράγματι πολύ μεγάλη τις περισσότερες φορές...
    πολύ λίγες από εμάς μπόρεσαν να έχουν κάποια/ες σχέσεις αξιόλογες που να να γεμίζουν πραγματικά την ζωή μας μάλιστα...
    ξέρουμε πολύ καλά (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε συνεχώς υποχωρήσεις) ότι η απώλεια μιας τέτοιας σχέσης δύσκολα αναπληρώνεται...
    εκτός αν πάμε στο άλλο άκρο που αφήνεσαι σε οτιδήποτε λιγούρικο σε πλησιάζει με αποτέλεσμα να φθείρες την ψυχή και το κορμί σου και στο τέλος η μοναξιά να είναι μεγαλύτερη
    διότι πολύ απλά η ζεστή αληθινή τρυφερή αγκαλιά που 8α σφραγγίσει την όποια "συνάντηση" μετά δεν υπάρχει...
    τελικά έχω πεισθεί ότι...
    μόνο cd με cd μπορούν να έχουν σωστή σχέση...τα αρσενικά (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων)κάνουν πως καταλαβαίνουν όμως στην πραγματικότητα δεν έχουν να δώσουν κάτι ουσιαστικό..πέραν του...
    που έτσι κι αλλιώς μπορούμε να το καλύπτουμε και μεταξύ μας
    Sofia
    vaso45

Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2010
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση  vaso45 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 8:55 am

kali mera & xronia pola SOFIA exis thiksi 2 poli sobara themata pistebo "monaksia - apogohteusi"
    Kai ta duo ine themata pou mas dimiourgoun terastia problimata, sigoura & den dechome otikapies (patsaboures) mporoun na mas dimiourgoun tetia problimata, ala dustichos oles mas kata kairous peftoume i pesame sto tripaki auto, apo mia scesi me andra.Autos ine kai o logos pou apofasisa kai to echo anakinosi kiolas oti apo kapia stigmi oti thelo schesi mono me cd .Oti mporoume na PROSFEROUME ta idia metaksi mas apo oti oi andres kai guy me megaliteri triferotita, alilokatanoisi,echemithia & ektimisi. Echo brethi & sizitisi apo konta auto to thema me 3 koritsia apo mas, oles peripou ichame tin idia aporsi. Ftani pia i apogoiteusi pou stin sinechia ferni tin monaksia.
    FILAKIA POLA SE OLES KAI KALH CRONIA-VASO
    malvina

Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

Δημοσίευση  malvina Την / Το Πεμ Απρ 14, 2011 1:41 pm

Sofia έγραψε:καλημέρα κορίτσια, καλημέρα και ειδικότερα στην Ηelen που έθεσε το θέμα...
    καθυστερημένα αρκετά αλλά να πω κι εγώ την άποψη μου...
    θεωρώ ότι είναι ζήτημα ορμονικό και συγκεκριμένης γυναικείας εκ' γενετής τάσης, που κάποια στιγμή σε άλες νωρίτερα σε άλλες αργότερα, βγαίνει στην επιφάνεια
    θα συμφωνήσω ότι είναι ευχή διότι μπορούμα να είμαστε και να απολαμβάνουμε αυτό που είμαστε αλλά και...
    κατάρα διότι η μοναξιά είναι πράγματι πολύ μεγάλη τις περισσότερες φορές...
    πολύ λίγες από εμάς μπόρεσαν να έχουν κάποια/ες σχέσεις αξιόλογες που να να γεμίζουν πραγματικά την ζωή μας μάλιστα...
    ξέρουμε πολύ καλά (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε συνεχώς υποχωρήσεις) ότι η απώλεια μιας τέτοιας σχέσης δύσκολα αναπληρώνεται...
    εκτός αν πάμε στο άλλο άκρο που αφήνεσαι σε οτιδήποτε λιγούρικο σε πλησιάζει με αποτέλεσμα να φθείρες την ψυχή και το κορμί σου και στο τέλος η μοναξιά να είναι μεγαλύτερη
    διότι πολύ απλά η ζεστή αληθινή τρυφερή αγκαλιά που 8α σφραγγίσει την όποια "συνάντηση" μετά δεν υπάρχει...
    τελικά έχω πεισθεί ότι...
    μόνο cd με cd μπορούν να έχουν σωστή σχέση...τα αρσενικά (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων)κάνουν πως καταλαβαίνουν όμως στην πραγματικότητα δεν έχουν να δώσουν κάτι ουσιαστικό..πέραν του...
    που έτσι κι αλλιώς μπορούμε να το καλύπτουμε και μεταξύ μας
    Sofia

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Δεκ 17, 2017 12:05 pm