Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

Η ημέρα της αποκάλυψης

Μοιραστείτε
    Patty

Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2010
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Η ημέρα της αποκάλυψης

Δημοσίευση  Patty Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 12:20 pm

Σίγουρα όλες ξέρετε τι λέω.Κάποιες θα είχατε σταθεί απέναντι από τα έκπληκτα μάτια κάποιου ή κάποιας όταν έμαθε για τα κρυφά σας γούστα.Πώς νοιώσατε;
    Η δική μου ιστορία ίσως μοιάζει με άλλες αλλά με εντυπωσίασε ως προς το αποτέλεσμα. Ήμουν σε ένα επαγγελματικό ταξίδι και όπως πάντα είχα πάρει μαζί μου όλα τα αγαπημένα μου εσώρουχα, καλσόν και ζαρτιέρες. Μου αρέσει πάντα να ντύνομαι (από μέσα πάντα) και ειδικά να περπατάω μετά την δουλειά μου ντυμένη. Επειδή εκεί που πήγα ήταν τουριστικό μέρος και ήταν και καλοκαιράκι η σύντροφος μου αποφάσισε να μου κάνει μια επίσκεψη-έκπληξη. Ήρθε λοιπόν Παρασκευή απόγευμα, ζήτησε τα κλειδιά από την reception του ξενοδοχείου και δεν ξέρω γιατί άνοιξε την βαλίτσα μου...Καταλαβαίνετε...Έμεινε σαν χαζή (Ευτυχώς δεν ήμουν μπροστά).
    Λίγο πρίν φύγω από το σημείο της δουλειάς μου λαμβάνω ένα τηλεφώνημα.-Γεια είμαι εδώ, ήρθα στο ξενοδοχείο και είμαι ήδη στο δωμάτιο σου. -Ωχ.Σκέφτηκα...δεν είχα φροντίσει να τα βάλω στο πορτ μπαγκάζ όπως κάνω συνήθως όταν είμαι Αθήνα.
    -Να σε ρωτήσω κάτι; -Ρώτα με (άρχιζαν να με ζώνουν τα φίδια)
    -Ποιανής είναι αυτά τα εσώρουχα στην βαλίτσα σου;
    Καταλαβαίνετε ότι στο σημείο αυτό θα άνοιγε μια νέα πληγή στην σχέση μας και έπρεπε να το χειριστώ ψύχραιμα οπότε της απάντησα αμέσως...
    -Δικά μου!
    Να μην τα πολυλογώ εκείνη την νυκτα παραλίγο να χωρίσουμε διότι αρχικά δεν πίστευε ότι ήταν δικά μου. Της εξήγησα, της έδειξα ότι είναι μεγάλα για μιά γυναίκα και τότε κάπως πείστηκε. Της είπα εάν θέλει να τα φόραγα να με έβλεπε (που τέτοια τύχη) αλλά αρνήθηκε. Όταν γυρίσαμε Αθήνα της έδειξα και την υπόλοιπη συλλογή και πείστηκε τελικά. Βέβαια από τότε έχω την βαλίτσα με τα γυναικεία μου πράγματα στο σπίτι, ξέρει που είναι αλλά δεν το ξανασυζητήσαμε ξανά και ούτε θέλησε να το επαναφέρουμε αν και εγώ αρκετές φορές προσπάθησα. Υπάρχει στο μυαλό της αλλά μάλλον δεν αποδέχεται να συμμετάσχει. Της αρνήθηκα όταν με ρώτησε αν έχω πάει με άνδρα και ηρέμησε. Το αντιμετωπίζει σαν μια παραξενιά μου. Αυτό βέβαια μου αποκλείει το γεγονός της αποτρίχωσης με συμφωνία της αλλά λίγες είναι οι τυχερές μάλλον που μπορούν.
    Η δική σας ιστορία;

????????
    Επισκέπτης

Απ: Η ημέρα της αποκάλυψης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 9:27 pm

Παττυ..ειλικρινα η ιστορια σου ειναι ομορφη και τα λες μέσα απο την σωστη διασταση.

Συγχαριτηρια για την ειλικρινια σου να το πεις στην συντροφο σου. Και χαίρομαι που κατάλαβε και έστω με τον δικο της τρόπο δέχτηκε την ουσία αυτού που είσαι.
    Σε αντίθεση με αυτο που πιστευουν οι περισσότεροι ανθρωποι, ειναι κάτι που ο κόσμος το δέχεται πιο έυκολα απ οτι νομίζουμε, ειδικά όταν έχουμε "μελετήσει" τον εαυτο μας, έχουμε μελετήσει ψυχολογικά μοντέλα και ερμηνείες που μας αφορούν και έχουμε οπλιστεί με τα σωστά και σοβαρά επιχειρήματα.

Νομίζω ότι καποια στιγμή θα μας γραψεις και περισσότερα σχετικα με τις ερωτήσεις που σου έκανε όταν το έμαθε [αυτο που σε ρώτησε ειναι η πιο κλασικη ερώτηση].
    Εαν δεν σου έχει κάνει θα πρέπει να της μιλήσεις πρώτα εσύ πιστευω.

Πάντως καλό θα είναι να επιμένεις στο θέμα της αποτρίχωσης επειδή είναι θέμα ουσίας και όχι μονο εμφανισης..για εμενα αυτο ειναι casus beli για οποιανδήποτε συντροφο.

Θα δείς το σώμα σου με άλλα ματια οταν το δοκιμάσεις.. και στην τελική είναι πολύ άδικο να συντηρείς ενα σώμα τόσα χρόνια και να μην μπορείς να το δείς πως πραγματικά είναι, παρά να το βλέπεις πάντα μέσα από μια θολή "κουβέρτα".
    SYLVIA1965

Αριθμός μηνυμάτων : 11
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012

Απ: Η ημέρα της αποκάλυψης

Δημοσίευση  SYLVIA1965 Την / Το Τρι Ιουλ 31, 2012 2:48 am

εμενα με επιασε η ρπων γυναικα μου να φοραω τα εσωρουχα της και εγεινε χαμοσ, χωρησαμε και ευτυχωσ δεν ειπε κουβεντα για ολα αυτα,με την δευτερη γυναικα μου συναιχιζω να κανω κρυφα το γυναικειο ντυσιμο και να συναντω εραστες αλλα βαρεθηκα πια να κρυβωμαι,θελω βοηθεια κοριτσια

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Δεκ 17, 2017 12:12 pm