Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

πρωτη εξοδος

Μοιραστείτε
    Kleiw

Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2011
    Τόπος : Αθηνα

Απ: πρωτη εξοδος

Δημοσίευση  Kleiw Την / Το Κυρ Αυγ 21, 2011 3:43 pm

SoulaCD έγραψε:Εγώ στην Ζάκυνθο καλοκαίρι είχα αποτριχώσει το σώμα μου κι σε μια βάρκα με την οποία κάναμε tour ένας παντρεμένος μου χάιδευε τα πόδια μπροστά στην γυναίκα του και τον γιό του - καύλα Shocked Very Happy , στην παραλία 3 τύποι που κάθοταν σε μια ξαπλώστρα με πλησίασαν να δουν αν είμαι γυναίκα - φορούσα κοντό σορτσάκι Embarassed και μια γιαγιά στην παραλία που έκανα ηλιοθεραπεία με την κυλότα ανάσκελα με πέρασε για γυναίκα Cool . Με λίγη δουλειά μάλλον θα περνάω για γυναίκα. cheers
    Θα ντυνόμουνα στο Adult Theater στο Μεταξουργείο. Δεν έχει πολύ κόσμο και έχει πολυτελές περιβάλλον. Έχει πάει καμιά εκεί; Είναι πορνοσινεμά πολυτελείας. Cool

Έχεις δίκιο.Και εγώ έχω σκεφτεί να κάνω το ίδιο. Wink

SoulaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/08/2011

Δημοσίευση  SoulaCD Την / Το Κυρ Αυγ 21, 2011 8:49 pm

Το έκανα σήμερα, έβαλα ξανθιά περούκα και στενό παντελόνι στο σινεμά που προανέφερα και πήρα κάποιον bear και μου έδωσε και τηλέφωνο. Αυτό το σινεμά είναι ότι πρέπει για ραντεβού και καβάντζα αν δεν εμπισέύεσαι να τον φέρεις σπίτι. Cool Όσο για το αν αισθάνομαι γυναίκα οι 2 από τις 9 προσωπικότητές μου αισθάνονται (βέβαια η ψυχολόγος μου δεν λέει ότι είναι ακριβώς προσωπικότητες).

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Σαβ Μαρ 02, 2013 12:41 pm

Κι` εγώ θα ήθελα πολύ να ντυθώ και να βγώ έξω...

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Σαβ Μαρ 02, 2013 12:43 pm

Κι` εγώ Τζένυ μου θα το ήθελα να το κάνω αυτό.. Εχεις πολύ ωραίο σώμα όπως βλέπω..
    nameless

Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2015
    Τόπος : Asprovalta

Γειά σας είμαι καινούργια!!

Δημοσίευση  nameless Την / Το Κυρ Φεβ 22, 2015 6:23 pm

Καλησπέρα σε όλες, είμαι καινούργια στο forum και χαίρομαι πραγματικά που βρήκα επιτέλους μια ελληνική crossdressing κοινότητα.
    Μέχρι στιγμής κατάφερα να επικοινωνήσω μόνο με άτομα από το εξωτερικό.
    έιμαι 24 ετών μένω στην Ασπροβάλτα μου αρέσει να φοράω γυναικεία ρούχα από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, πρώτη φορά ήμουν περίπου 6-7 ετών νομίζω αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα ακόμα να βρω το κουράγιο να βγω έξω ντυμένη αν και είναι το όνειρό μου...
    Πέρα από εμένα και μερικές φίλες από ανάλογα chat του εξωτερικού δεν το ξέρει κανείς αν και πολύ θα ήθελα να μιλήσω στην οικογένεια μου γι αυτό φοβάμαι την αντίδραση τους.
    Επίσης πιστεύω πως έχω gender dysphoria αν και μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να επικοινωνήσω με θεραπευτή για να το διαπιστώσω το νιώθω πολύ έντονα μέσα μου.
    Γι αυτό ψάχνω άτομα που μένουν κοντά μου να μιλήσουμε και ίσως για μια συνάντηση για να μου δώσουν ιδέες και κουράγιο.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν έχω κάποια ορθογραφικά λάθη αλλά δεν μου αρέσει να γράφω στα greeklish Very Happy

ΕΥΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/08/2011
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Πρώτη πραγματική έξοδος.

Δημοσίευση  ΕΥΑ Την / Το Δευ Φεβ 27, 2017 9:30 pm

Κορίτσια, τις τελευταίες εβδομάδες έκανα πραγματικότητα το όνειρό μου. Βγήκα από το σπίτι μου και κυκλοφόρησα έξω έτσι όπως ήθελα εδώ και χρόνια : σαν ΓΥΝΑΙΚΑ και μάλιστα 2 φορές.

Τη πρώτη φορά φόρεσα μαύρη καρώ κοντή φούστα, μαύρο λεπτό καλσόν, μαύρη μπότα λίγο κάτω από το γόνατο, μπλούζα, περούκα ώς τους ώμους, σομόν παλτό μέχρι περίπου το μήκος της φούστας μου, ένα κασκόλ γιατί είχε ψόφο και μία γυναικεία τσάντα. Εκανα ένα αρκετά προσεγμένο κι όχι έντονο μακιγιάζ, και περίμενα τη στιγμή της μεγάλης απόφασης να βγω από το σπίτι μου.  Για αρκετή ώρα έτρεμα με την ιδέα τί πήγαινα να κάνω. Ηταν περίπου 01:00 τη νύκτα, σκέφτηκα τώρα ή ποτέ, ανοίγω τη πόρτα του διαμερίσματος μου στο 1ο όροφο, κατεβαίνω σιγά-σιγά τις σκάλες και φτάνω στην κλειδωμένη εξώπορτα της πολυκατοικίας. Το μόνο που φοβόμουν ήταν μη μπει κανείς την ώρα που ξεκλείδωνα για να βγω εγώ. Ευτυχώς όλα καλά, και επιτέλους ένα όνειρο πολλών ετών γινόταν πραγματικότητα βγάζοντας τα πόδια μου έξω από τη πολυκατοικία !
    Αν κι είχα προαποφασίσει το μικρό δρομολόγιο της βόλτας μου  ( για περίπου 2 λεπτά ), ένοιωσα ξαφνικά τόσο ωραία, και άνετη που άρχισα να κάνω βόλτες όπως μου ερχόταν εκείνη τη στιγμή στους πεζόδρομους της γειτονιάς μου.  Κάποια στιγμή βλέπω μπροστά μου στα 20-30 μέτρα και να έρχεται αντίθετα και προς εμένα ένας νεαρός μέχρι 25 ετών. Μέχρι να βρεθούμε δίπλα-δίπλα, αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα ήταν απίστευτη η ψυχραιμία που είχα. Ενοιωθα και σκεφτόμουνα σαν γυναίκα ακούγοντας να κτυπάνε τα τακούνια μου χωρίς να με λούσει ταραχή και κρύος ιδρώτας.  Μόλις τον προσπέρασα, τότε κατάλαβα τί είχα κάνει η τρελή !!!   Δε ξέρω άν ο νεαρός με πρόσεξε, ή άν με κατάλαβε, όμως ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, και να σας πω την αλήθεια, άν εκείνη τη στιγμή μου μιλούσε, μπορεί και να του καθόμουνα ώστε να είχα μία ολοκληρωμένη βραδιά.
    Σιγά-σιγά περπάτησα μέχρι τη πολυκατοικία, άνοιξα τη πόρτα, ανέβηκα πάλι από τις σκάλες, και μπαίνοντας στο διαμέρισμά μου ένοιωθα.........δε μπορώ να σας το περιγράψω ..........!!!

Μετά από μερικές ημέρες έχοντας ακόμη έντονη την αυτοπεποίθηση και τις όμορφες στιγμές της πρώτης μου εξόδου, απεφάσισα να το ξανακάνω.  Ξανά περίπου την ίδια ώρα και αφού είχα γυρίσει σπίτι μου από έξοδο σε μπαράκι, η απόφαση ήταν πιο εύκολη τώρα.
    Αυτή τη φορά, φοράω μία μαύρη μίνι φούστα, λεπτό καλσόν στο χρώμα του δέρματος, μαύρες ψηλοτάκουνες γόβες, μπλούζα με μία όμορφη αλυσίδα στο λαιμό μου, το παλτό και τη τσάντα μου που έγινε αναπόσπαστο μέρος των νυκτερινών μου εξόδων. Αυτή τη φορά, βγαίνοντας από τη πολυκατοικία αφού περπάτησα για περίπου 2 λεπτά (όχι με ιδιαίτερη δυσκολία με τις γόβες), έφτασα στο αυτοκίνητό μου. Μπήκα μέσα κι αποφάσισα να κάνω λίγες βόλτες στη γειτονιά. Στην οδήγηση με δυσκόλεψαν κάπως στην αρχή οι γόβες, όταν όμως τις συνήθισα ήταν σκέτη ............ απόλαυση.  Εκανα βόλτες για περίπου 10 λεπτά κοιτάζοντας πότε το δρόμο και πότε τη φούστα μου με το μπεζ καλσόν στα πόδια μου,  μέχρι που πάρκαρα 100 μέτρα από τη πολυκατοικία.  Βγήκα έξω, πήρα τη τσάντα μου, και με αυτοπεποίθηση και περπατώντας με θηλυκότητα από το πεζοδρόμιο, έφτασα μέχρι την είσοδο της πολυκατοικίας. Μπήκα μέσα, για ένα λεπτό κοιταζόμουνα στο μεγάλο καθρέφτη της εισόδου, ερεθιζόμουν μ'αυτό που έβλεπα, κι αυτή τη φορά ανέβηκα στον όροφό μου παίρνοντας το ασανσέρ.
    Για δεύτερη φορά μέσα σε μερικές ημέρες είχα πάρει και νοιώσει το μέγιστο από αυτό που αναζητούσα τουλάχιστον μέχρι εκείνη τη στιγμή : Να βγω και να περπατήσω έξω από το σπίτι μου σαν θηλυκό.....και θα μου μείνουν αξέχαστες αυτές οι εμπειρίες.
    Φυσικά, και τις 2 φορές γυρίζοντας στο σπίτι μου, έβγαλα φωτογραφίες για να φτιάχνομαι όταν τις βλέπω, αλλά και για να διορθώσω τις ατέλειες που εντοπίσω για την επόμενή μου έξοδο.

Τώρα όσο για το επόμενο βήμα, θα ήθελα πάρα πολύ να καταφέρω να πάω σε ένα φιλικό προς τις Crossdresser στέκι.  Αυτό όμως δε νομίζω ότι είμαι σε φάση να το πραγματοποιήσω μόνη μου προς το παρόν......

Τελειώνοντας, όσες θέλετε και πιστεύετε ότι μπορείτε να βγείτε έξω αλλά διστάζετε, προετοιμαστείτε κατάλληλα από πλευράς εμφάνισης και ψυχολογίας και .................απλώς DO IT, είναι άλλη η αίσθηση του Crossdressing εκτός σπιτιού.

vanessa

Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010
    Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση  vanessa Την / Το Πεμ Απρ 06, 2017 1:37 pm

Υπεροχη!!!!! Μου θυμισες το δικο μου ξεκινημα πριν απο πολλαααα χρονια..... Μπραβο σου. I love you
    ΕΥΑ έγραψε:Κορίτσια, τις τελευταίες εβδομάδες έκανα πραγματικότητα το όνειρό μου. Βγήκα από το σπίτι μου και κυκλοφόρησα έξω έτσι όπως ήθελα εδώ και χρόνια : σαν ΓΥΝΑΙΚΑ και μάλιστα 2 φορές.

Τη πρώτη φορά φόρεσα μαύρη καρώ κοντή φούστα, μαύρο λεπτό καλσόν, μαύρη μπότα λίγο κάτω από το γόνατο, μπλούζα, περούκα ώς τους ώμους, σομόν παλτό μέχρι περίπου το μήκος της φούστας μου, ένα κασκόλ γιατί είχε ψόφο και μία γυναικεία τσάντα. Εκανα ένα αρκετά προσεγμένο κι όχι έντονο μακιγιάζ, και περίμενα τη στιγμή της μεγάλης απόφασης να βγω από το σπίτι μου.  Για αρκετή ώρα έτρεμα με την ιδέα τί πήγαινα να κάνω. Ηταν περίπου 01:00 τη νύκτα, σκέφτηκα τώρα ή ποτέ, ανοίγω τη πόρτα του διαμερίσματος μου στο 1ο όροφο, κατεβαίνω σιγά-σιγά τις σκάλες και φτάνω στην κλειδωμένη εξώπορτα της πολυκατοικίας. Το μόνο που φοβόμουν ήταν μη μπει κανείς την ώρα που ξεκλείδωνα για να βγω εγώ. Ευτυχώς όλα καλά, και επιτέλους ένα όνειρο πολλών ετών γινόταν πραγματικότητα βγάζοντας τα πόδια μου έξω από τη πολυκατοικία !
    Αν κι είχα προαποφασίσει το μικρό δρομολόγιο της βόλτας μου  ( για περίπου 2 λεπτά ), ένοιωσα ξαφνικά τόσο ωραία, και άνετη που άρχισα να κάνω βόλτες όπως μου ερχόταν εκείνη τη στιγμή στους πεζόδρομους της γειτονιάς μου.  Κάποια στιγμή βλέπω μπροστά μου στα 20-30 μέτρα και να έρχεται αντίθετα και προς εμένα ένας νεαρός μέχρι 25 ετών. Μέχρι να βρεθούμε δίπλα-δίπλα, αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα ήταν απίστευτη η ψυχραιμία που είχα. Ενοιωθα και σκεφτόμουνα σαν γυναίκα ακούγοντας να κτυπάνε τα τακούνια μου χωρίς να με λούσει ταραχή και κρύος ιδρώτας.  Μόλις τον προσπέρασα, τότε κατάλαβα τί είχα κάνει η τρελή !!!   Δε ξέρω άν ο νεαρός με πρόσεξε, ή άν με κατάλαβε, όμως ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, και να σας πω την αλήθεια, άν εκείνη τη στιγμή μου μιλούσε, μπορεί και να του καθόμουνα ώστε να είχα μία ολοκληρωμένη βραδιά.
    Σιγά-σιγά περπάτησα μέχρι τη πολυκατοικία, άνοιξα τη πόρτα, ανέβηκα πάλι από τις σκάλες, και μπαίνοντας στο διαμέρισμά μου ένοιωθα.........δε μπορώ να σας το περιγράψω ..........!!!

Μετά από μερικές ημέρες έχοντας ακόμη έντονη την αυτοπεποίθηση και τις όμορφες στιγμές της πρώτης μου εξόδου, απεφάσισα να το ξανακάνω.  Ξανά περίπου την ίδια ώρα και αφού είχα γυρίσει σπίτι μου από έξοδο σε μπαράκι, η απόφαση ήταν πιο εύκολη τώρα.
    Αυτή τη φορά, φοράω μία μαύρη μίνι φούστα, λεπτό καλσόν στο χρώμα του δέρματος, μαύρες ψηλοτάκουνες γόβες, μπλούζα με μία όμορφη αλυσίδα στο λαιμό μου, το παλτό και τη τσάντα μου που έγινε αναπόσπαστο μέρος των νυκτερινών μου εξόδων. Αυτή τη φορά, βγαίνοντας από τη πολυκατοικία αφού περπάτησα για περίπου 2 λεπτά (όχι με ιδιαίτερη δυσκολία με τις γόβες), έφτασα στο αυτοκίνητό μου. Μπήκα μέσα κι αποφάσισα να κάνω λίγες βόλτες στη γειτονιά. Στην οδήγηση με δυσκόλεψαν κάπως στην αρχή οι γόβες, όταν όμως τις συνήθισα ήταν σκέτη ............ απόλαυση.  Εκανα βόλτες για περίπου 10 λεπτά κοιτάζοντας πότε το δρόμο και πότε τη φούστα μου με το μπεζ καλσόν στα πόδια μου,  μέχρι που πάρκαρα 100 μέτρα από τη πολυκατοικία.  Βγήκα έξω, πήρα τη τσάντα μου, και με αυτοπεποίθηση και περπατώντας με θηλυκότητα από το πεζοδρόμιο, έφτασα μέχρι την είσοδο της πολυκατοικίας. Μπήκα μέσα, για ένα λεπτό κοιταζόμουνα στο μεγάλο καθρέφτη της εισόδου, ερεθιζόμουν μ'αυτό που έβλεπα, κι αυτή τη φορά ανέβηκα στον όροφό μου παίρνοντας το ασανσέρ.
    Για δεύτερη φορά μέσα σε μερικές ημέρες είχα πάρει και νοιώσει το μέγιστο από αυτό που αναζητούσα τουλάχιστον μέχρι εκείνη τη στιγμή : Να βγω και να περπατήσω έξω από το σπίτι μου σαν θηλυκό.....και θα μου μείνουν αξέχαστες αυτές οι εμπειρίες.
    Φυσικά, και τις 2 φορές γυρίζοντας στο σπίτι μου, έβγαλα φωτογραφίες για να φτιάχνομαι όταν τις βλέπω, αλλά και για να διορθώσω τις ατέλειες που εντοπίσω για την επόμενή μου έξοδο.

Τώρα όσο για το επόμενο βήμα, θα ήθελα πάρα πολύ να καταφέρω να πάω σε ένα φιλικό προς τις Crossdresser στέκι.  Αυτό όμως δε νομίζω ότι είμαι σε φάση να το πραγματοποιήσω μόνη μου προς το παρόν......

Τελειώνοντας, όσες θέλετε και πιστεύετε ότι μπορείτε να βγείτε έξω αλλά διστάζετε, προετοιμαστείτε κατάλληλα από πλευράς εμφάνισης και ψυχολογίας και .................απλώς DO IT, είναι άλλη η αίσθηση του Crossdressing εκτός σπιτιού.

ntinacross

Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2018

Αρχικη δοκιμη

Δημοσίευση  ntinacross Την / Το Δευ Ιουν 18, 2018 9:29 pm

Σημερα φιλεναδες εκανα μια μικρη αποπειρα εξοδου αν και αρχαρια με φορεμενο στριγκακι απο κατω. Περιττο να πω ηταν ειχα ερεθιστει τρελλα, και ηθελα να φορουσα και σουτιεν φαντασου να κυκλοφορουσα μιλαμε τρελλη απολαυση. Τελικα ανακαλυψα οτι κρυβω μια cross μεσα μου.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Ιουλ 22, 2018 2:52 pm