Greek Crossdresser

Forum for Greek Crossdressers

hotel kai συναντηση

Μοιραστείτε
    ViolaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010
    Τόπος : Athens

Απ: hotel kai συναντηση

Δημοσίευση  ViolaCD Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 10:09 pm

να πω και εγώ μια ιδέα...το καλύτερο θα ήταν να νοικιάσουμε μια βίλα (για ένα weekend) κατά σούνιο (πιο άνετα χωρίς πολυκοσμία) και να βρεθούμε εκεί όλες!!
    vaso45

Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2010
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση  vaso45 Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 1:38 pm

Simfono KALO TO WEEKEND & GIA MIA TETOIA PERIOXI MIPOS THA ITAN KALO NA NIKIAZAME GIA MEGALO DIASTIMA ENA TETIO XORO; KAI NA INE KE STEKI MAS . MIAS KAI OLES MAZI PISTEBO OTI THA INE DISKOLO NA BRETHOUME . NA EVHOUME TON XORO EKSASFALISMENO KE NA GINONTE SINANTISIS GIA OPIES MPOROUN KATA KEROUS . EGO IME MESA.

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 6:10 pm

Βασω, εδω σε μια πολυκατοικια και οι συγκατοικοι δεν καταφερνουν να συντονιστουν και να πληρωνουν σωστα τα κοινοχρηστα, ποσο μαλλον μια ομαδα αγνωστων απο εδω, να πρεπει να πληρωνει απο κοινου ενα ενοικιο!

Περα απο τα νομικα θεματα οπως σε ποιον γινεται το συμβολαιο, τι χρηση γινεται στον χωρο, ποιος εχει την ευθυνη για αυτον οπως και για την χρηση αλλα και για τα τεκτενομενα μεσα σε αυτον.

Δεν νομιζω οτι καμια μας θα αναλαμβανε να ενοικιασει εναν χωρο και θα ηθελε να μπει στην διαδικασια να κηνυγαει τις αλλες να πληρωσουν το μεριδιο τους..Και δηλαδη αν δεν ηθελε καποια να πληρωσει τι θα γινοταν?

Ας προσπαθησουμε μια συναντησουλα σε ενα friendly μαγαζι πρωτα.. υπαρχουν πολλά τετοια που θα μας διαθεσουν χωρο χωρις καποιο extra κοστος [οπως κανουν ολα τα μαγαζια στους πελάτες τους].
    elenacd

Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2010

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 8:48 pm

εδω για διαμέρισμα ψάψνουμε συγκάτοικο σοβαρο να νοικιασουμε ένα 2αρακι και ειναι λες και ψάχνουμε για εξωγήινη μορφη ζωής στην γη (επικαιρο..). Μακαρι να ήταν τόσο ευκολα..και εγω μεσα θα ήμουν φυσικα!

παντως εαν θα γινόταν παρτυ, δεν το συζητώ το Dj! την έχετε διπλα σας και ψάχνεστε αλλου..SmileSmile

για hotel επειδη το εχω κανει, κλεινει η καθεμια απο ενα δωμάτιο και συναντιομαστε σε ένα που θα επιλέξουμε (αν ειναι gay friendly τοτε παιρνουμε 1 δωματιο για 2κοπέλες)..
    vaso45

Δημοσίευση  vaso45 Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 5:00 am

ESTO ELENA MOU KAI AYTO .ANTILAMBANOME TIS DISKOLIES ALA KAPOTE THA PREPI NA GINI I ARXI. EAN KAPIO KORITSI H ESI GNORIZIS KAPIO FRENDLY KSENODOXIO AS TO EPICHIRISOUME .NOMIZO THA INE POLES APO MAS MESA.
    star13

Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

Δημοσίευση  star13 Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 1:58 pm

Καλησπερα , μια δικη μου προταση μιας και εχει υπογειο παρκινγκ , πολυ καλες τιμες στα δωματια και πολυ καλες και διακριτικες αιθουσες στο ημιυπογειο http://www.novotelathens.gr/ Arrow
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 7:07 pm

Vaso friendly ksenodoxeia yparxoyn se katalogous (guides) diaforon gay site! to problima einai sto vrethoume, na tairiaksoun oi ores mas dil! den einai vevaia kai adynaton..ok, ligi organosi mono!
    Otan ginei to rantevou kateutheian tha vroume kai ksenodoxeio. Ypologizoyme gia Kentro Athina i Peiraia gia friendly!
    ViolaCD

Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010

Δημοσίευση  ViolaCD Την / Το Δευ Δεκ 06, 2010 11:46 pm

to na noikiasoyme mia villa gia ena weekend den nomizo oti exei megalo kostos , mporoyme na poyme oti
    theloyme na kanoyme ena party....eidika stis meres mas i times exoyn pesei poli xamila....

to xenodoxeio den einai kai toso friendly nomizo....i gnomi moy pantos...ego px den pigeno se xenodoxeia , den xero den aistanome kala
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:11 am

otan leme friendly kirios leme oti mporeis na paroune 2 atoma tou idiou fulou domatio xoris na sto apagorepsoyn i na se rotane diafora i akoma kai na sou dosoun domatio me 2mona krebatia ktl!! ta ksenodoxeia pantos kai ego den ta protimo..einai isos i esxati lisi! ego auto pou psaxno..entaksei den leo kali i lisi gia vila se weekend alla prosorini, eno ena diamerisma me sugkatoikisi 2kopelion kai me ena euruxoro salonaki tha itan oti kalutero! alla apo oti blepo makrina oneira...
    Patty

Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2010

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευση  Patty Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 7:32 am

Εγώ λέω κορίτσια να ξεκινήσουμε από κάτι πιό απλό και εφικτό.
    Να συναντηθούμε όλες όσες θέλουμε σε ένα μπαράκι για ένα ποτάκι και έτσι να γνωριστούμε καλύτερα.Ντυμένες όπως γουστάρουμε η κάθε μία. Είτε με "την παραδοσιακή ενδυμασία" εξωτερικά τουλάχιστον είτε κανονικά σαν κορίτσια.
    Αυτό θα μας κάνει να απελευθερωθούμε και μεταξύ μας και να γνωριστούμε καλύτερα.
    Τα υπόλοιπα μετά έπονται και θα βρεθούνε περέες που θα ταιριάξουμε για τα περαιτέρω. Πως σας φαίνεται η ιδέα? Φιλάκιαααα και χρόνια πολλά!!!!!!!!!!
    vaso45

Δημοσίευση  vaso45 Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 11:25 am

KSEKINAO PROTA ME TA HRONIA POLA SE SENA KAI SE OLA TA KORITSIA .
    EGO PROSOPIKA SIMFONO ME TIN PROTASI SOY . KATALABENO BEBEA OTI INE DISKOLO NA BRETHOYME OLES MAZI. ALA EPI TELOYS AS GINI MIA ARCHI KAI BLEPOYME ...
    INE MIA KALI IDEA FTANI NA MIN MINI STA MINIMATA MONO....
    FILAKIA POLA KAI PALI KALES GIORTES SE OLES MAS.
    Sofia

Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2010

καλημέρα σε όλες κορίτσια

Δημοσίευση  Sofia Την / Το Σαβ Δεκ 25, 2010 12:46 pm

έκανα νέο προφίλ γιαυτό με βλέπετε νέα εδώ μέσα...
    επειδή το θέμα εν γένει με ενδιαφέρει πάαααρα πολύ και το θεωρώ όνειρο ζωής για πολλές από εμάς έχω μια πρόταση που την θεωρώ σοβαρή
    το hotel 3χχχ στην νέα ερυθραία που σίγουρα όλεσ το ξέρουμε...
    έχει στο υπόγειο ένα δωμάτιο που λέγεται σπηλιά...
    για όσες δεν γνωρίζουν... ο χώρος είναι αρκετά μεγάλος που έχει άααανετα δύο τζακούζι δύο μεγάλα μπάνια κλπ
    το κόστος για όλο το βράδυ αν κλειστεί είναι αν δεν κάνω λά8ος καμμια 300 αρια ευρώ που αναλογικά αν μαζευτούμε 15-20 κορίτσια είναι ένα τπτ στην κάθεμιά μας...
    μπορεί κά8εμία που 8α έρχεται να αλλάζει και να ετοιμάζεται σε ένα μπάνιο και να περνά στον κυρίως χώρο...
    μπορούμε πολύ εύκολα να έχουμε και την μουσική μας και τα ποτά μας και να χαρούμε μια βραδυά γνωριμίας που όλες το θέλουμε...
    θέλω να ζητήσω συγνώμη αν έκανα γκάφα που πρότεινα κάτι τέτοιο..όμως γνώμη μου είναι ότι για αρχή μιας και κάτι τέτοιο δεν έχει ξαναγίνει και απαιτεί άκρα μυστικότητα από όλες μας
    να είναι χώρος μαζεμένος και κατά το δυνατόν άνετος
    ευχαριστώ

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Σαβ Δεκ 25, 2010 1:35 pm

Παιδιά μήπως πρώτα πρέπει να καθορίσουμε το τι κάνουμε όταν βρεθούμε; Αλλοιώς θα κληθούμε να απαντήσουμε αργα στο ερώτημα "τι κάνουν 20 cd σε κλεισμένες σε ένα δωμάτιο! "

Για να βαλουμε λίγο τα πράγματα στην θέση τους!

Για ποιον λόγο μια χαλαρή βραδια γνωριμίας και όμορφης διασκεδασης πρεπει να μεταφραστει σε διαδικαστικό μυστικής "στοάς";

Υπαρχουν πάρα πολύ όμορφα μέρη που μπορούμε να συνατηθούμε με τον τροπο που προτεινει η Παττυ. Δεν ειναι θέμα κόστους το οποιο ποσό χρειαζεται αλλά ο τρόπος που θα μαζευτούν τα χρήματα για να κλείσουμε το οτιδήποτε!

Επιπλέον δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επιμονής να είμαστε "μονες μας", "μεταξύ μας", " να υπάρχει εχεμύθεια", "να υπαρχει κατανοηση" και όλα αυτα..Κανουμε καποιο εγκλημα μηπως? Να χαλαρώσουμε βρε παιδιά είπαμε όχι να κάνουμε μυστική οργάνωση! Αν βλέπουμε έτσι τον εαυτό μας να πάμε να νοικίασουμε την Σπιναλόγκα να τλειώνουμε .

Θεωρώ ότι για την ασφάλεια όλων μας θα πρέπει ότι κάνουμε να το κάνουμε σε εναν πραγματικά δημόσιο χώρο όπως είναι ενα friendly κλάμπ. Εγω από εδω μέσα γνωρίζω (και φυσικά έχω εμπιστοσύνη μόνο 4-5 άτομα. Για ποιόν λόγο να πρεπει να κλειστω με αλλα ατομα κάπου τα οποία δεν γνωρίζω και με τα οποία μπορεί καν να μην έχουμε ίδια ζητουμενα?

Την περίπτωση κάποιου τριχωτου και ανεγκέφαλου γοριλα που επειδή βάζει μια κυλότα νομίζει ότι ειναι cd και συμπεριφερεται προσβλητικά ,την έχετε σκεφτεί πως θα την αντιμετωπίσετε σε κλειστό χώρο;

Ακομα χειρότερα την περίπτωση καποιου ανεγκέφαλου μάπα που απλά θα έρθει για να μας παρενοχλήσει ή επειδή θα έχει καταλάβει με το μυαλό τους λάθος αυτο που οργανώνουμε?

Μήπως πρίν οργανώσουμε κατι σε κλειστο χώρο, να κάνουμε συνεντευξεις ώστε να ξέρουμε τι ρόλο βαράει ο καθε ενας ;
    Μηπως, με εξαιρεση ξανα 4-5 ατομα που γράφουν αρθα εδω μέσα, ξέρουμε τα υπόλοιπα 200 μέλη τι ρόλο βαράνε; Πως σκέφτονται; πως είναι; Δεν νομίζω οτι ειναι εφικτα αυτα τα πράγματα!!

Ιδανικό για εμένα είναι να δώσουμε ενα ραντεβου σε ενα gay κλαμπάκι [τοοοσα υπάρουν πια!!] , ουτε να κλείσουμε κάτι ουτε πολύ πολύ οργάνωση..

Συμφωνώ η κάθε μία να έρθει με ότι ενδυμασία θέλει αφου σκοπός μας είναι η γνωριμία. Η κάθε μία:

πληρώνει τα ποτά της και
    έχει την ευθύνη του εαυτού της,
    της εικόνας της
    και των πράξεων της
    ,

ουτε ομάδες ούτε τίποτα..απλά και ωραία πράγματα.
    Patty

Δημοσίευση  Patty Την / Το Σαβ Δεκ 25, 2010 7:01 pm

Σωστά.Συμφωνώ και εγώ για ένα gay κλαμπάκι.Ποτάκι και κουβέντα.Θα γνωριστούμε στο χαλαρό.Λίγο ανέφικτη βρίσκω την προκαταρκτική συνέντευξη.άλλωστε δεν νομίζω ότι θα έρθουν περισσότερες από εμάς που μιλάμε εδώ μέσα.Οπότε να το κανονίσουμε;

nicole έγραψε:Παιδιά μήπως πρώτα πρέπει να καθορίσουμε το τι κάνουμε όταν βρεθούμε; Αλλοιώς θα κληθούμε να απαντήσουμε αργα στο ερώτημα "τι κάνουν 20 cd σε κλεισμένες σε ένα δωμάτιο! "

Για ποιον λόγο μια χαλαρή βραδια γνωριμίας και όμορφης διασκεδασης πρεπει να μεταφραστει σε διαδικαστικό μυστικής "στοάς";

Υπαρχουν πάρα πολύ όμορφα μέρη που μπορούμε να συνατηθούμε με τον τροπο που προτεινει η Παττυ. Δεν ειναι θέμα κόστους το οποιο ποσό χρειαζεται αλλά ο τρόπος που θα μαζευτούν τα χρήματα για να κλείσουμε το οτιδήποτε!

Επιπλέον δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επιμονής να είμαστε "μονες μας", "μεταξύ μας", " να υπάρχει εχεμύθεια", "να υπαρχει κατανοηση" και όλα αυτα..Κανουμε καποιο εγκλημα μηπως? Να χαλαρώσουμε βρε παιδιά είπαμε όχι να κάνουμε μυστική οργάνωση! Αν βλέπουμε έτσι τον εαυτό μας να πάμε να νοικίασουμε την Σπιναλόγκα να τλειώνουμε .

Θεωρώ ότι για την ασφάλεια όλων μας θα πρέπει ότι κάνουμε να το κάνουμε σε εναν πραγματικά δημόσιο χώρο όπως είναι ενα friendly κλάμπ. Εγω από εδω μέσα γνωρίζω (και φυσικά έχω εμπιστοσύνη μόνο 4-5 άτομα. Για ποιόν λόγο να πρεπει να κλειστω με αλλα ατομα κάπου τα οποία δεν γνωρίζω και με τα οποία μπορεί καν να μην έχουμε ίδια ζητουμενα?

Την περίπτωση κάποιου τριχωτου και ανεγκέφαλου γοριλα που επειδή βάζει μια κυλότα νομίζει ότι ειναι cd και συμπεριφερεται προσβλητικά ,την έχετε σκεφτεί πως θα την αντιμετωπίσετε σε κλειστό χώρο;

Ακομα χειρότερα την περίπτωση καποιου ανεγκέφαλου μάπα που απλά θα έρθει για να μας παρενοχλήσει ή επειδή θα έχει καταλάβει με το μυαλό τους λάθος αυτο που οργανώνουμε?

Μήπως πρίν οργανώσουμε κατι σε κλειστο χώρο, να κάνουμε συνεντευξεις ώστε να ξέρουμε τι ρόλο βαράει ο καθε ενας ;
    Μηπως, με εξαιρεση ξανα 4-5 ατομα που γράφουν αρθα εδω μέσα, ξέρουμε τα υπόλοιπα 200 μέλη τι ρόλο βαράνε; Πως σκέφτονται; πως είναι; Δεν νομίζω οτι ειναι εφικτα αυτα τα πράγματα!!

Ιδανικό για εμένα είναι να δώσουμε ενα ραντεβου σε ενα gay κλαμπάκι [τοοοσα υπάρουν πια!!] , ουτε να κλείσουμε κάτι ουτε πολύ πολύ οργάνωση..

Συμφωνώ η κάθε μία να έρθει με ότι ενδυμασία θέλει αφου σκοπός μας είναι η γνωριμία. Η κάθε μία:

πληρώνει τα ποτά της και
    της εικόνας της
    και των πράξεων της
    ,

Sofia

καλησπέρα

Δημοσίευση  Sofia Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 12:28 am

καταρχάς χαιρετίζω με τον θερμότερο τρόπο τις απαντήσεις στην πρότασή μου και της nicole και της patty

αν μου επιτρέπετε, θα σταθώ καταρχάς στη παρατήρηση της nicole οτι αν εξαιρεθούν πολύ λίγες από εδώ μέσα οι άλλες κανείς δεν γνωρίζει τι ρόλο βαράνε...
    εγώ λοιπόν επειδή είμαι πράγματι στο lifestyle και θεωρώ το τιμώ και το σέβομαι σεβόμενη πρώτα τον ίδιο μου τον εαυτό, μπορώ σε όποια είναι moderator και εξετάστρια εδώ μέσα...
    να εκτεθώ και να με δει live στο χώρο μου για να αποδείξω ,ότι μάλλον φαίνεται ότι πρέπει να αποδείξω και ίοως αυτό που θα δει ξεπεράσει τις προσδοκίες της...
    τώρα...

η πρότασή μου για συνάντηση σε ένα τέτοιο χώρο με αυτή την μορφή έγινε κατόπιν πολύ ώριμης σκέψης από την πλευρά μου και 8α εξηγήσω ορισμένα 8έματα που τέθηκαν για να την αντικρούσουν...
    η συνάντηση σε ένα gay bar είναι λίαν επικίνδυνη διότι ο χώρος δεν θα είναι prive και την άλλη μέρα σας εγγυόμαι θα είμαστε όλες στην espresso...καλοθελητές κομπλεξικοί και ανώμαλοι-στερημένοι
    υπάρχουν πολλοί να το κάνουν...και μην ξεχνάτε τα media στις μέρες μας ψωφάνε για κάτι τέτοια....

εξάλλου πολύ καλά θα κάνει όποια φίλη από εδώ δεχθεί να πάει σε κάτι τέτοιο, όμως εγώ νοίωθω γυναίκα (αμφιφιλόφιλη)και δεν έχω σχέση με οτιδήποτε gay κλπ...
    συμφωνώ ότι όλα τα προσκληθέντα μέλη πρέπει να είναι διαπιστωμένα και εγκεκριμένα...γιαυτό και παραπάνω έ8εσα πρώτη το ζήτημα της δικής μου διαπίστευσης
    εξηγώ την πρόταση μου για συνάντηση σε ένα τέτοιο χώρο ξανά και μάλλον κάπως βελτιωμένα...γιανα δουν κάποιες φίλες ότι υπάρχει ασφάλεια την οποία αυτή θέλω να διαφυλάξω...

ο χώρος του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι υπόγειος και υπάρχει το δωμάτιο αυτό για την συνάντηση...
    όμως έχει και άλλα δυο δωμάτα πιο απλά...
    μπορέι να κρατηθεί το μεγάλο δωμάτιο που ανέφερα και το ένα μικρό π.χ. ώστε...
    καθεμία που θα έχει προσκληθεί και είναι διαπιστωμενη όπως είπα παραπάνω ...
    θα πηγαίνει πρώτα στο μικρό δωμάτιο θα ετοιμάζεται και έρχεται στη συνάντηση ντυμένη...

στη reception γενικά στο ξενοδοχείο δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβει κανείς τίποτε...
    ποτά θα φροντίσουμε να προυπάρχουν π.χ. και ούτε room service δεν θα έρθει...

όσο για το τι μπορούν να κάνουν μερικές cd σε ένα χώρο...που τέθηκε σαν σπόντα...(πικρόχολο το βρήκα καλή μου...)
    καταρχάς κανείς δεν θα δει την συνάντηση εκτός από εμάς τις ίδιες...

δεύτερον όσες προσκληθούν 8α είναι διαπιστωμένες και κυρίες που σέβονται τους εαυτούς τους...
    τρίτον...μιλάμε για μια πρώτη εν ελλάδι συνάντηση cd που όλες την θέλουμε και πρέπει να την προστατεύσουμε...
    καμμία από όσες παρεβρεθούμε δεν θα έρθει να καλύψει τα τυχόν "κενά" της...
    αλλά για να χαρεί μια επιτέλους κόσμια συζήτηση σε κλίμα χαρούμενο και κυρίως...επιμένω σε αυτό..ασφαλές...

ευχαριστώ φίλες που αναλώσατε λίγο από τον χρόνο σας να διαβάσετε τις απόψεις μου...
    Sofia
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 5:06 am

Σαν να βλέπω πολύ ντόρο και δυσκολία για μια συνάντηση..χμμμ, μέχρι και εκει διαφωνίες έχουμε, φυσικο απο την μία, τραβηγμένο απο την άλλη! Μπορουμε όσες δεν εχουν πρόβλημα να παμε σε κλάμπ ή σε καφέ(για να μπορουμε να μιλάμε) και όσες θέλουνε το υπόγειο που πρότινε η Σοφία! Πέντε απο την μία και Πέντε απο την άλλη..Ας κάνουμε ενα γκαλοπ ποιές θέλουνε που, και να το οργανώσουμε..Και κάποιααα στιγμή να βρεθουμε όλες οι καλές!! Τι λέτε να κάνουμε 2ποστ το ένα για ξενοδοχείο και το άλλο για κλαμπ ή καφέ?? Άν είναι άκυρη η ιδέα..συνεχίζουμε!

Να πώ ότι όλα είναι εφικτα..μόνο του σπανου τα γένια δεν βγαίνουν, και ακομα και αυτου με την τεχνολογια μπορει να γινει ισως. Όπως αισθανεται πιο όμορφα η καθεμια..Και το διαμέρισμα ειναι εφικτο και το ξενοδοχειο και το καφε!

Προσωπικά επειδη είναι και ο χαρακτήρας μου έτσι, θέλω πρώτα να γνωρίζομαι με κάποιον,οποτε συμφωνω σε μια συναντηση καφέ πρώτα. Να διευκρινήσω οτι στα περισσότερα γκει κλαμπ, δεν σημαίνει οτι απαγορεύονται οι straight ή ότι όλοι εκει ειναι γκει..! Δεν μπάινεις μέσα με εξέταση πρωκτού..Smile

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 12:35 pm

Η διαφωνια ειναι η κινητηρια δυναμη της δημοκρατιας. Είναι λογικό να υπάρχει εφ΄οσων είμαστε τόσα διαφορετικα άτομα εδω.
    Να διευκρινίσω ότι αυτο που έγραψα, δεν ήταν απάντηση στην πρόταση της Σοφίας. Αλλοίμονο αν πρέπει να ασκούμε κριτική στις προτάσεις των μελών.

Η δικια μου απάντηση αναφέρεται περισσότερο ως αντίδραση στην τάση του κάθε δυτικού κοινωνικου συστηματος να θάβει οποιαδήποτε LGBTQ διεκδίκηση και να την φυλακίζει (η να την περιορίζει) σε "υπογεια" και "στοές". Για αυτο τον λόγο αντιδρώ και δεν θέλω να το κάνουμε οι ίδιες στον εαυτο μας.

Η ιδεα του gay bar δεν δημιουργει πρόβλημα σε καποιον επειδη μπορούμε και να πάμε οπως θελουμε και η παρουσία μας εκεί δεν σημαίνει κατ αναγκη κάτι [για τις πιο ντροπαλες αυτο]. Επίσης σε gay bar βλεπουν συχνα και τρανς και cd οποτε δεν τιθεται θεμα να καλέσουν δημοσιογραφους και papparazi. Μια φιλικη συγκέντρωση θα είναι όχι η επανασταση των cd.

Τελος, κατι που θα γνωρίζουν όσοι εχουν το αναλογο lifestyle, συνάντηση διεμφιλικών ατόμων διοργανώνεται εδω και εναν χρόνο κάθε τελευταία Πέμπτη του κάθε μήνα σε σταθερο σημείο [δημοσιο αλλα ελεγχομενο χώρο] οπου έχει γινει και το στεκι που υποστηριζει την ολη προσπάθεια.

Εαν θέλετε μπορούμε απλά να κανονίσουμε να πάμε εκει οπου σιγουρα είμαστε αποδεκτές καθώς για εμάς γίνεται αυτη η προσπάθεια.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ , ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ!

Παρακατω παραθετω και ενα λινκ με μια διαδικτιακη καρτα που βρηκα και μου άρεσε:

http://ak.imgag.com/imgag/product/preview/flash/bws8Shell_fps24.swf?ihost=http://ak.imgag.com/imgag&brandldrPath=/product/full/el/&cardNum=/product/full/ap/3166187/graphic1
    Patty

Δημοσίευση  Patty Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 9:11 am

Από ότι διαβάζω τελικά δεν θα γίνει τίποτα. Το πιο δημοφιλές μάλλον είναι η συνάντηση μία με μία και όχι ομαδικός καφές ή ποτό. Πολλές από εμάς ήδη έχουν συναντηθεί. Θα συνεχίσουμε έτσι. Αφού γνωριστεί κάποια παρέα και έχει άποψη η μιά για την άλλη ή μπορεί να μεταφέρει την άποψη της για κάποια που δεν έχει συναντηθεί με όλες τότε θα είναι πιό εύκολο. Πάντως εάν προκύψει κάτι πιο μαζικό εγώ είμαι διαθέσιμη άμεσα και χωρίς περιστροφές.

vanessa

Αριθμός μηνυμάτων : 43
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010
    Τόπος : Αθηνα-Αρτα

Δημοσίευση  vanessa Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 7:34 pm

Εγω συμφωνω με τη Νικολ,καθως σιγουρα ειναι καλυτερα(και ποιο ασφαλες) να βρεθουμε καπου εξω για ποτο,απο την αλλη εχει καποιο δικιο και η Σοφια καθως δε μπορουν ολες να βγουν εξω ντυμενες οπως θα ηθελαν.Ισως μια λυση θα ηταν ενας συνδυασμος των δυο.Δηλαδη να βγουμε καποιο βραδυ για ποτο σε friendly χωρο(πχ κουκλες η S-cape) και την επομενη(αφου θα εχουμε γνωριστει) να παμε και σε ξενοδοχειο για ποιο χαλαρη κατασταση. Λεω τωρα εγω.....
    elenacd

Δημοσίευση  elenacd Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 7:56 pm

nicole έγραψε:Παρακατω παραθετω και ενα λινκ με μια διαδικτιακη καρτα που βρηκα και μου άρεσε:

http://ak.imgag.com/imgag/product/preview/flash/bws8Shell_fps24.swf?ihost=http://ak.imgag.com/imgag&brandldrPath=/product/full/el/&cardNum=/product/full/ap/3166187/graphic1

Πάντως το link έγραψε..Πολυ Ωραιο!!!
    trela75

Αριθμός μηνυμάτων : 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2010
    Τόπος : athina

Δημοσίευση  trela75 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:43 am

nicole έγραψε:Παιδιά μήπως πρώτα πρέπει να καθορίσουμε το τι κάνουμε όταν βρεθούμε; Αλλοιώς θα κληθούμε να απαντήσουμε αργα στο ερώτημα "τι κάνουν 20 cd σε κλεισμένες σε ένα δωμάτιο! "

πληρώνει τα ποτά της και
    της εικόνας της
    και των πράξεων της
    ,

na po diladi ego pou ime megalosomos ke trixotos ke forao strigakia den sas kano? den ime ego cd dld? mono osi exoun kani apotrixosi ke genika ine "proxorimenes" exoun dikeoma?
    pedia xalaroste ligo esis i "proxorimenes" iparxoun pola atoma pou den exoun proxorisi toso ke den theloun na proxorisoun se kati parapano ke tous aresi afto pou kanoun opote na lipoun i xaraktirismi pou vlepo na grafode tora teleftea, ti mia "a an den exis kani tpt den ise olokliromeni, an den exis kani apotrixosi den, ktlp ktlp", ke genika an parakolouthisete ola afta pou grafode ine kapos, gia afto ke den prokite na sinadithoume pote oli mazi, iparxi ena klima "periergo"
    kapia atoma apo emas exoume zoes pou den vasizode sto cross ke ne kolame na vgoume dimosia se club, ine provlima afto? i mipos den imaste ke emis cd?
    isos na kano lathos den xero ala me enoxli etsi opos ta diavazo.
    Sofia

αγαπητή μου......(anyway......)

Δημοσίευση  Sofia Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 2:24 am

επέτρεψέ μου αυτή την απάντηση που την γράφω με κά8ε διάθεση συμπάθειας παρότι δεν σε ξέρω...
    η απάντησή μου είναι καλοπροαίρετη και δεν έχει κανένα ίχνος ξερολισμού και εξυπνάδας κλπ, απλά με την άδεια σου θα γράψω τα παρακάτω και αν μου την αφαιρέσεις ή το ζητήσεις θα ανακαλέσω για χάρη σου και όχι επειδή πραγματικά θα το πιστεύω...Smile))) Smile
    αυτά που αναφέρεις ότι σου περιγράφονται ως μειον σε σένα δεν είναι μειον...
    είσαι απλά εσύ και το γεγονός ότι αυτό μπορείς αυτό κάνεις και το λες με τόση αγανάκτηση για το πόσο σκληρά σε αντιμετωπίζουν...
    αυτό σε τιμά τουλάχιστον στα μάτια μου...
    όμως...
    πρέπει να σου πω ότι..
    crossdressing είναι μια στάση ζωής, που έχει πολύ ψυχικό και σωματικό πόνο και δυσκολία στο να προσαρμόζεις ενα σώμα σε κάτι άλλο ...
    ο σωματικός πόνος που αναφέρω δεν έχει για όποια διαβάσει το στοιχείο της πεζής χυδαιότητας που μπορεί να πάει το μυαλό κάποιας αναγνώστριας...
    ακόμα και η ένδυση φέρει πόνο για να την δεχ8είς πάνω σου και να την ενσωματώσεις σε σένα...και πολλές ξέρω καταλαβαίνετε...
    μετά από αυτή την μακροσκελή παρέν8εση...
    αγαπητή φίλη....(anyway...)
    ευθαρσώς πρέπει να πω ότι αυτά που λες είναι σεβαστότατα μεν από εμένα τουλάχιστον αλλά δεν έχουν καμμίααααααααααααααα σχέση με το crossdressing
    μια crossdresser στις περισσότερες των περιπτώσεων και στο κόσμο (απόκοσμο) που ζούμε ζει δυστυχώς στη μοναξιά της κι αυτό την κάνει δυνατότερη γιατί ξέρει ότι έτσι είναι...
    και δεν μπορεί μόνη της να αλλάξει τίποτε και κά8ε extreme προσπάθειά της θα την έκανε απλώς περίγελο...
    όχι φιλενάδα...
    ένα παπά δεν τον κάνουν τα ράσα...όμως ο παπάς ...πρέπει να φορά ράσα...
    ελπίζω έγινα κατανοητή...
    όπως υπάρχουν πολλές θρησκείες, πολλά πολιτεύματα...διάφορα πολλά...
    έτσι υπάρχουν και διάφορα lifestyles...
    και πίστεψε... το οικογενειάρχης π.χ. (ή γενικά το κατά κόσμον βολεμένος) και το crossdressing πολύυυυυυυυυυυυυυυ δύσκολα συνάδει...
    είπα την ταπεινώτατη άποψη μου
    σε συγχαίρω και μπράβο σου όπως τα λες και για ότι ομολογείς...
    όμως τελικά επέτρεψέ μου όπως άλλωστε κατάλαβες να διαφωνήσω μαζί σου, απαντώντας σου, ότι αυτό που παρουσιάζεις για τον εαυτό σου...
    είναι απλά kinky και ούτε καν για την πιο επιοική κριτική crossdressing...
    σεβαστό λοιπόν ότι κάνεις, άλλωστε όλες μας ότι μπορούμε κάνουμε...
    όσο για απαντήσεις που σε καυτηρίσαν για τα δεδομένα σου, με όσο θάρρος έχω σαν γυναίκα και το εννοώ...τις καταδικάζω...
    πάντα θετικά θα σε αντιμετωπίζω, άσχετα αν είναι εντελώς διαφορετικοί οι δρόμοι και οι προσανατολισμοί μας...
    φιλικά
    Sofia

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 10:53 am

Συμφωνω απόλυτα με την Σοφία και χαίρρομαι που τα λέει.

Με την ίδια θετική διάθεση επέτρεψε να σου πώ τα παρακάτω:

Λές ότι είσαι cd. Αν και διαφωνώ με την λέξη cd, να διευκρινίσω ότι σημαίνει cross dresser δηλαδή κάποιο ατομο που ενδυματολογικά τείνει να φοράει ρούχα του αντιθέτου από αυτό φύλου. Ειναι νομίζω από μόνο του σαφές ότι το να φοράμε ενα string δεν μας κάνει cd.

Καλώς η κακως καποιες θυσίες χρειάζονται, αλλοιώς ισοπεδώνουμε τα πάντα. Θα μιλήσω για εμενα αλλά πιστευω ότι αυτο αντιπροσωπεύει και αρκετές αλλες. Όταν κάνω πράγματα πάνω μου έχω και το ανάλογο κόστος το οποίο και αναλαμβάνω. Παραδειγμα, οταν κάνω αποτρίχωση εκτός από τον πόνο και τον χρόνο πρέπει να αντιμετωπίσω και τα πιθανά ερωτήματα των ανθρώπων που με ζούν, είτε είναι σχέση είτε είναι οικογένεια είτε φίλοι.

Επίσης όταν θέλω να έχω ενα όμορφο γυναικείο σώμα θα πρεπει να σκιστω στο γυμναστηριο, να μην τρώω και γενικα να κάνω θυσίες την στιγμή που κάποιοι κοιμούνται στον καναπε ή πίνουν μπύρες βλέποντας tv!.

Το να αναλάβεις αυτά τα κόστη θέλει και ένα θάρος και τα αναλογα @@. Το ίδιο θάρος επίσης θέλει όταν θέλω να ψωνίσω γυναικεία ρούχα, όχι από την ανωνυμία του ιντερνετ αλλα face to face σε ενα κατάστημα. Αρα λοιπον όπως καταλαβάινεις όσοι αντιμετωπίζουν αυτα τα κόστη δεν μπορούν να μπούν στο ίδιο καλάθι με αυτούς που απλά αγορασαν μια κιλότα.

Να χρησιμοποιήσω ενα παράδειγμα από τον δικό μου αθλητικό χώρο για να δείς την αναλογία: Είναι σαν να λέμε ότι αυτός που τρέχει επαγγελματικά σε ομάδα ποδηλασίας κα χύνει αίμα και ιδρώτα σε αυτό είναι το ίδιο με τον πακιστανό ο οποίος μετακινήται με ποδήλατο. Σορρυ, δεν ειναι το ιδιο.

Επισης διαφωνώ μαζί σου σε αυτο που γράφεις ότι υπάρχουν κάποια ατομα που "δεν θέλουν να προχωρήσουν περισσότερο". Δεν νομίζω ότι υπαρχει ανθρωπος που θέλει να είναι κάτι (εσύ είπες ότι εισαι cd) και ταυτόχρονα αρέσκεται να βλέπει τον εαυτό το στο "περίπου κάτι".
    Και πίστεψε με δεν υπαρχει καμια γυναικεια αισθητική στην θέα του string πάνω στις τρίχες για αυτο και θεωρείται kinky.
    Απλά αυτά τα άτομα δεν έχουν την θέληση να προχωρήσουν παραπέρα επειδή φοβούνται η επειδή δεν είναι διτεθιμένα να αναλάβουν το κόστος.

Επισης πρακτικά μου επιβεβαιωνεις αυτο που έγινε η αφορμή να γραψω το προηγουμενο post. Δηλαδη εφ όσων απλα φορας ενα στρινγκ και εισαι τριχωτος και δεν θες να πας σε μπαρακι, αν ειμαστε σε κλειστο χωρο πως σκοπευες να κυκλοφορεις? με το εσωρουχο? Ντυμενος με αντρικα ρούχα ?

Και στις δυο περιπτώσεις αυτο ακριβώς ειναι που θελω να αποφυγω, να βρεθούμε δηλαδη σε μια δική μας συνάντηση είτε με γυμνούς είτε με ντυμένους άντρες ανάμεσα μας.

Εμενα το πρώτο, σαν Nicole με προσβάλει εστω και αισθητικά..το δευτερο δεν με ενοχλεί δεν βρισκω λόγο ομως να γινει σε κλειστο χώρο, για αυτο και προτείνουμε το μπαρ

Εαν λοιπόν θεωρείς ότι το ελάχιστο κόστος που μπορείς να αναλάβεις είναι να περάσεις το κατώφλι ενος εστω gay friendly club είσαι ευπρόσδεκτος..αν τωρα ούτε αυτο μπορείς....ε.. επετρεψε μου να σου πώ οτι θέτεις από μονος σου τον εαυτό σου εκτός.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nicole στις Τρι Δεκ 28, 2010 6:23 pm, 1 φορά
    trela75

Δημοσίευση  trela75 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 11:17 am

telika ti ine to crossdressing?????????????
    ithela na grapso pola ala tha protimiso na mou apadisete esis
    ke diladi an kapios ine padremenos "volemenos" opos para pola atoma edo mesa pou exo sinadithi kiolas ke latrevi ti thilikotita tis ginekes ke ta ginekia rouxa aftin tin esthisi pou afinoun kathos ta foras ke pola ala diladi den ine Crossdresser??????
    ke xanaroto ti ine to crossdressing?????????????
    den milao apoklistika gia emena an to katalavate ala den ine sosto pistevo na krinoume etsi asxima ke na apomononoume olous tous ipolipous eki exo pou kanoun dila dila ta vimata tous pros to crossdressing.
    pada ma pada filika pros olous ke oles.
    trela75

Δημοσίευση  trela75 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 11:45 am

aftos pou xrisimopii to podilato INE podilatis ite epagelmatika ite oxi
    ke ne lipon vgazo ton eafto mou ektos an ine na sas PROSVALO tin esthitiki tote ime ke tha ime ektos
    efxaristo.

gia na min xanagrafo se alo parathiro to siblirono edo gia na to di kapios ipefthinos tou site.
    parakalo na diagrapsete to logariasmo mou dioti den epithimo pleon na ime melos edo, efxaristo poli ke kali sinexia se olous ke oles ke kali xronia.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την trela75 στις Τρι Δεκ 28, 2010 9:04 pm, 1 φορά

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Δεκ 17, 2017 12:11 pm